“Є певні ризики”: Франківське РВ АМУ — за відхилення законопроєктів про охорону культурної спадщини

59 членів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України підтримали загальну позицію організації про відхилення законопроєктів № 4561 та № 4562 Міністерства культури України про охорону культурної спадщини.

Про це Суспільному повідомив виконавчий директор РВ АМУ Юрій Стефанчук, пише Ратуша.

“Із 62 громад, які створені на Прикарпатті, 59 є членами Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України. При розгляді того чи іншого законопроєкту у нас позиція одна”, – розповів Юрій Стефанчук.

Також управлінець повідомив про те, що проєкти законів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнування та знищення нерухомої культурної спадщини № 4561 та № 4562 несуть певні ризики:

“На території органів місцевого самоврядування є ті чи інші будинки, ті чи інші пам’ятки архітектури, і ці законопроєкти передбачають, що Міністерство культури стане монополістом у прийнятті рішень щодо набуття статусів або інших кроків, які стосуються охорони культурної спадщини”.

ДО ТЕМИ: В Івано-Франківську відреставрували 250-літній іконостас. ФОТО/ВІДЕО

За словами Юрія Стефанчука, зараз ці повноваження здійснюють органи місцевого самоврядування. Асоціація Міст України наполягає на тому, щоб ці права таки залишилися на місцях.

“Якщо говорити про моральний склад цих двох законопроєктів – щоб більш жорстко виконувати покарання щодо неправильно прийнятих рішень місцевою владою у плані охорони пам’яток архітектури, то ми однозначно підтримуємо”, – додає директор регіонального відділення.

Ще одним моментом, з яким не погоджуються фахівці АМУ, є зниження штрафних санкцій. Зараз законодавством передбачено штрафи за недотримання вимог щодо захисту, збереження та реставрації пам’яток у розмірі від 17 тисяч гривень до 170 тисяч гривень. У проєктах законів за такі ж самі порушення йдеться про штраф у розмірі 20,4 тисячі гривень.

ДО ТЕМИ: Національний заповідник “Давній Галич” включили до проєкту “Велика реставрація”

“Штрафні санкції або покарання в грошовому еквіваленті є набагато нижчими, ніж мають бути. Це один із моментів непідтримки даного законопроєкту у тій формі, якій пропонується розглянути ВРУ”, – каже Юрій Стефанчук.

9 червня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав позицію АМУ і ухвалив рішення відкласти розгляд законопроєктів № 4561 та № 4562.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм