Є перше золото України на Олімпіаді в Токіо

Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк на Олімпіаді в Токіо у фінальному бою переміг 31-річного угорського борця Віктора Лорінца з рахунком 5:1.

Беленюк програв перший період з рахунком 0:1, але легко відпрацював в обороні після спроби Лерінца набрати очки з партеру, пише Ратуша з посиланням на uafootballcom_sport.

У другому періоді Жан очікувано додав і набрав 4 очки після атаки з партеру. Беленюку залишалося відпрацювати хвилину в захисті – і українець спокійно зробив це (5:1). Це золото Олімпіади.

Жан Беленюк – четвертий борець в історії України з золотом Олімпійських ігор після В’ячеслава Олійника, Ельбруса Тедеєва та Ірини Мерлені.

30-річний Жан Беленюк – багаторазовий чемпіон та призер чемпіонатів світу і Європи, срібний призер Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро, чемпіон і срібний призер Європейських ігор. Народний депутат IX скликання від президентської партії «Слуга народу» (№10 у списку).

Загалом для України це вже дев’ята медаль на Олімпіаді в Токіо. Раніше бронзовими призерами стали дзюдоїстка Дар’я Білодід, шпажист Ігор Рейзлін, стрільці Олена Костевич та Олег Омельчук, тенісистка Еліна Світоліна, борчиня Алла Черкасова та плавець Михайло Романчук, який також здобув і срібну медаль. Також срібло здобув борець Парвіз Насібов.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм