Яремчанка створює одні з найдавніших гуцульських прикрас – зґарди. ВІДЕО

Яремчанська майстриня Анна Абрам’юк виготовляє одні з найдавніших нагрудних гуцульських прикрас – зґарди. Нині її намисто доповнює образи більше сотні жінок.

Зґарди є одними з найдавніших нагрудних гуцульських прикрас. І водночас одними з найменш досліджених, пише Ратуша з посиланням на РАІ.

Попри це майстрині й досі продовжують створювати таке намисто, і воно користується неабиякою популярністю в жінок з усієї України й світу. Зазвичай, ця традиція переходить із покоління в покоління. Та у випадку яремчанки Анни Абрам’юк все склалось по-іншому.

Бували випадки, коли одне з моїх улюблених намист порвався. І я задалась питанням, хто б мені його полагодив. Такої людини не знайшлося. Я подумала: чому б не спробувати? Я подивилась через інтернет систему, як це все відбувається, вирішила спробувати і все вдалося, – розповіла жінка.

Ремонт власного намиста переріс в улюблену справу. І ось вже упродовж чотирьох років Анна Абрам’юк створює унікальні прикраси.

Майстриня рекомендує носити зґарди не лише на свята, а й у будній день. Таке намисто може стати чудовим аксесуаром і прикрасити практично кожен образ.  

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм