Янукович подав новий позов у суд – хоче повернути статус президента

Колишній президент України, який втік до Росії, Віктор Янукович подав до Окружного адмінсуду Києва ще один позов проти Верховної Ради.

Вимагає визнати відсутність у ВР повноважень позбавляти звання президента у спосіб інший, окрім імпічменту, пише Ратуша з посиланням на УП.

За словами представниці Верховної Ради в Конституційному суді Ольги Совгирі, ОАСК вже відкрив провадження у цій справі і призначив її розгляду у спрощеному порядку – без виклику сторін та проведення судового засідання:

Тобто рішення суду за цим позовом може бути ухвалено практично у будь-який момент.

ДО ТЕМИ: Як це було: «яйковий теракт» на Віктора Януковича. ВІДЕО

Нагадаємо, Верховна Рада позбавила Януковича звання президента України шляхом ухвалення 4 лютого 2015 року відповідного закону.

Конституційність цього закону оскаржувалась до Конституційного суду, проте КСУ в грудні 2019 року закрив провадження за цим поданням, зазначивши, що цей спір не є правовим, носить політичний характер, а тому не підсудний суду.

Раніше ОАСК вже відкрив провадження за позовом Януковича до Верховної Ради у спорі щодо визнання факту його самоусунення від здійснення конституційних повноважень президента України

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм