Які основні види кондиціонерів?

Можна умовно поділити кондиціонери на декілька груп, щоб було легше орієнтуватися між ними. Наприклад, за способом розміщення розрізняють мобільні та настінні кондиціонери. Вони можуть мати різні характеристики й бути оснащеними багатьма функціями.

Щоб підібрати варіант для себе, розгляньте кондиціонери AC Electric https://vashklimat.com.ua/product-category/konditsionery/ac-electric-air-conditioners/, які добре зарекомендували себе серед користувачів.

Якими бувають кондиціонери?

Основні 2 види – це:

1. Мобільні кондиціонери

Цей тип дуже простий в установці, адже його не потрібно нікуди кріпити. Мобільні кондиціонери використовуються для приміщень, в яких необхідно знизити високу температуру, наприклад, влітку. Їх не обов’язково під’єднувати до зовнішнього блоку, просто вставте в розетку. На сайті Ваш клімат є багато моделей кондиціонерів, а також іншої корисної техніки.

Зважайте, що для мобільних пристроїв потрібно використовувати шланг, щоб відвести через нього тепло з приміщення. Через це мобільний кондиціонер бажано розміщувати біля вікна, через яке можна було б легко витягнути шланг. Його недолік – більша шумність, тому для житлових кімнат такі пристрої зазвичай не підходять.

2. Настінні (моноспліт, мультиспліт)

Вони більш складні й доволі специфічні. Ці прилади доволі поширені, вони складаються з 3 основних частин:

  • зовнішньої (конденсаційної)
  • внутрішньої охолоджувальної установки
  • сполучної труби. 

Холодоагент змінюється на охолоджуючу рідину, що проходить через трубу. Чим коротша труба, тим менші потреби в енергії та помітніша ефективність. 

Зовнішня частина розміщується, наприклад, на стіні будівлі, даху, балконі тощо. Внутрішня частина кондиціонера кріпиться до стіни. Якщо внутрішній блок потрібен для кількох кімнат, мова йде про мультиспліт-кондиціонер. У більшості випадків все одно знадобиться один зовнішній блок, до якого підключаються інші внутрішні блоки. 

За якими ще критеріями поділяють кондиціонери?

  • За енергоефективністю. Цей фактор дуже важливий для правильного вибору кондиціонера. Зважайте, що потрібно бути готовими як до початкових інвестицій, так і до певних експлуатаційних витрат. Через це доцільніше розглянути якісний, хоч і дорожчий кондиціонер, який належить до найбільш енергоощадних категорій.
  • За додатковими функціями

Ці функції можуть усунути негативний вплив на здоров’я та підвищити комфорт використання. До них належать, наприклад, таймер, автозапуск, турбо чи установка нічного режиму (сон). Часто саме ці опції сильно впливають на вибір кондиціонера.

Класи кондиціонера

Також кондиціонери можуть поділятися за класами. Якщо знати їх, то вибирати пристрій зазвичай легше.

Нижчий клас:

– базові моделі з мінімальною кількістю функцій;

– виключно для охолодження приміщень, можливо, як вентилятор;

– містять загальні фільтри;

– більш доступні;

– вищі вимоги до енергоспоживання;

– кондиціонери з енергетичним маркуванням AG.

Середній клас:

– найпоширеніша категорія за гарне співвідношення ціна/якість;

– належать до класу енергоспоживання А+ і більше;

– низький рівень шуму, краще обладнання з кількома фільтрами.

Вищий клас:

– пристрої найвищої якості з класом енергоспоживання А++ і вище;

– елементи дизайну;

– якісне внутрішнє обладнання;

– більша кількість функцій, таких як опція опалення, вентиляції, зволоження повітря, датчики руху, економічні налаштування, але також мінімальний рівень шуму.

На параметри кондиціонера впливає й багато інших факторів, таких як бренд, принцип роботи, технології тощо.

Однак уже цих основних буде достатньо, щоб зорієнтуватися й звузити варіанти пошуків. А фахівці «Ваш клімат» зможуть запропонувати кращі моделі кондиціонера, зважаючи на ваші побажання й можливості.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм