Як живе франківський геріатричний пансіонат на повній ізоляції. ФОТО

Основна задача, відзначає директор - максимально наблизити теперішні умови перебування в закладі до тих, які були до карантину
Основна задача, відзначає директор - максимально наблизити теперішні умови перебування в закладі до тих, які були до карантину

З початком карантинних обмежень Івано-Франківський геріатричний пансіонат опинився в режимі повної ізоляції.

Про те, як карантин вплинув на мешканців та працівники закладу кореспондентам Ратуші розповів директор пансіонату Віталій Яворський.

Карантин дуже серйозно вплинув на життя пансіонату, як мешканців, так і працівників. До недавнього часу ми взагалі працювали вахтовим методом – зміна мінялася кожні три тижні. Окрім мене ніхто не покидав заклад, а я тільки у виняткових випадках: в аптеку, магазин чи отримати захисні засоби.

Багато хто з постояльців раніше їздив додому до своїх родичів. Тепер вони не мають такої можливість. І відвідувачів до них теж не пускають. Тому основна задача, відзначає пан Віталій – максимально наблизити теперішні умови перебування в закладі до тих, які були до карантину.

Ми вже знаємо, як дістати продукти, сигарети чи якісь смаколики, не покидаючи пансіонат. В нас люди мають свої власні кошти, окрім державного забезпечення, тому складають списки покупок, я їду в магазин і привожу їм те, що треба, – розповів директор.

Окрім того, мешканці отримують передачі від своїх рідних. До середини тих не впускають – речі передають на відстані, біля воріт, з дотриманням дистанції і всіх карантинних заходів.

Ось так і живемо. Мусимо призвичаюватися до цих умов. Вся країна, весь світ призвичаївся і ми – не виняток.

До карантину волонтери в межах проєкту “STAY” регулярно відвідували мешканців пансіонату. Зараз проєкт продовжується, проте лише в телефонному режимі і соціальних мережах.

ДОВІДКА: “STAY” – проєкт, мета якого підтримувати постояльців, зустрічатись щотижня на годину: читати, спілкуватись, вислуховувати, ходити на прогулянки, тобто, стати на цю годину “онуками” для них.

Люди чекали, коли хтось реально прийде і поспілкується з ними. Тепер немає живого контакту, лише телефон. Але проєкт не зупинився, а просто перейшов у інший формат.

Попри карантинні обмеження, в пансіонаті нещодавно вдалося провести благодійний концерт. На відстані та з дотриманням усіх санітарних норм.

Надалі планують відновити богослужіння – дистанційно, на вулиці. В такий спосіб цього року святили паску, розповів пан Віталій, і все пройшло вдало.

Нових мешканців наразі не приймають, зазначив керівник. Звернень не багато. Черга є, але не критичного характеру.

Основна причина, чому зараз не приймаємо – це ремонтні роботи на четвертому поверсі, відповідно місця мало. Але як буде надалі це відбуватися в умовах карантину – ще не знаємо. Немає у нас такого доручення.

За його словами, після закінчення ремонту розроблятимуть механізм, як приймати людей у пансіонат без ризику для інших мешканців.

Наголошує, що і його, і постояльців надзвичайно засмучує те, що люди не дотримуються карантинних обмежень, легковажать, а підопічні пансіонату змушені бути в ізоляції.

Мешканці геріатричного пансіонату просять людей дотримуватися карантинних заходів, адже прагнуть якомога швидше отримати можливість зустрітися нарешті зі своїми рідними вживу.

Юлія Гавриленко

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм