Як в Івано-Франківську працює волонтерський хаб від “Молодої Просвіти Прикарпаття”

Волонтерський хаб від “Молодої Просвіти Прикарпаття” працює з початку березня 2022. Це — майданчик, де різні громадські організації комунікують, зберігають та розподіляють гуманітарну допомогу. Через те, що деякі волонтерські пункти припиняють свою роботу, у волонтерів хабу побільшало роботи.

З якими проблемами стикнулися волонтери та як працює хаб зараз, розповіла голова “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

“Волонтерські пункти припиняють свою роботу з різних причин: і через відсутність фінансування, і через зменшення волонтерської активності, і через зменшення гуманітарної допомоги, яка надходить в Україну. Можливо, й через здорожчання орендної плати. У нас поки що є можливість працювати, тому всі інші хаби, які закриваються, віддають залишки своєї гумдопомоги нам”, — розповіла Євгенія Бардяк.

На роботу хабу негативно вплинув і ріст цін на пальне, каже Євгенія Бардяк.

“До цього часу ми оплачували послуги з грошей, які нам скидали люди. Це були благодійні пожертви. Але ці пожертви вже вичерпуються, а доставляти гуманітарну допомогу потрібно постійно. Ми за один день намагаємося об’їхати чотири-п’ять громад”, — говорить Євгенія Бардяк.

З її слів, хаб від “Молодої Просвіти Прикарпаття” працює за принципом “нуль відходів” — протерміновані крупи волонтери віддають тим організаціям, які годують безпритульних тварин, а картонні коробки та інші відходи здають на переробку.

17 червня у хаб привезли нову партію гуманітарної допомоги з-за кордону. У вантажі — крупи, консерви, печиво та засоби гігієни. Волонтери усе сортують, перевіряють терміни придатності, щоб знати, скільки часу можуть зберігатися продукти.

Частину їжі та засобів гігієни волонтери відправлять у деякі громади на Івано-Франківщині, решту — роздадуть переселенцям.

“Це — ті продукти, на які зараз є запити. Ми проаналізували, чого найбільше не вистачає людям. Це — харчі. Ще один запит — засоби особистої гігієни”, — розповіла волонтерка Тетяна Пігурська.

У хабі працюють місцеві жителі та люди з інших регіонів. Переселенка Ольга каже, що зайнялася волонтерством, щоб відволікти себе від поганих думок.

“У мене мама й сестра — на окупованій території, зв’язку з ними немає. Це — дуже складно, а коли чимось займаєшся, то це легше переносити”, — говорить Ольга.

Отримати гуманітарну допомогу у хабі можуть усі охочі переселенці.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм