Як це було: «яйковий теракт» на Віктора Януковича. ВІДЕО

24 вересня 2004 року під час президентської виборчої кампанії в Івано-Франківську студент Прикарпатського університету кинув у Віктора Януковича яйцем, влучивши у груди. Сцена його комічного падіння була показана по телебаченню, що суттєво вплинуло на рейтинг Януковича як кандидата в президенти.

В ході передвиборчої програми 24 вересня 2004 року Віктор Янукович прилетів до Івано-Франківська і поїхав на зустріч зі студентами Прикарпатського університету імені Стефаника. В момент виходу Януковича з автобуса 17-річний студент-економіст Дмитро Романюк кинув у нього яйце, влучивши у груди. Янукович знепритомнів на місці події і був доставлений у лікарню.

Соратники Януковича заявили про влучення в нього «важких предметів», «каміння», «акумуляторів» тощо, однак на відео, яке наважився показати лише один телеканал, було чітко видно, що в груди Януковичу попало саме яйце. 

Сцену його комічного падіння крім 5-го каналу продемонстрували також канали “Євроньюс” та російський НТВ, що суттєво вплинуло на рейтинг Януковича як кандидата в президенти.

31 жовтня 2004 року відбувся перший тур виборів президента України, за результатами якого Віктор Янукович отримав другий результат (39,32% проти 39,87% у Віктора Ющенка). Численні порушеннями виборчого законодавства та прав людини, загальнодержавне фальшування результатів у другому турі виборів привели до масових протестів у містах Західної України, Києві й ряді інших міст і обласних центрів, які вилились у Помаранчеву революцію і привели до поразки Віктора Януковича у президентських виборах 2004 року.

Порушена проти Дмитра Романюка справа по звинуваченню у хуліганстві, була закрита у грудні 2004 року. А сам Романюк через 16 років очолив став працювати в “Укрзалізниці”. 34-річний чиновник очолив вертикаль управління взаємовідносинами з органами державної влади АТ “Укрзалізниця”.

за матеріалами jnsm.com.ua

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм