S

Як швидко і дешево пройти ПЛР-тест у Франківську

Коронавірус Covid -19 суттєво змінив наше життя і вніс у нього не зовсім зручні й комфортні для нас зміни. І йдеться не лише про носіння масок, дотримання соціальної дистанції, «червоні зони», локдауни тощо.

З’явилося значно більше вимог, які кожний з нас повинен виконувати. Скажімо, зараз при виїзді за кордон поруч з закордонним паспортом, страховим полісом, візою обов’язково має бути і довідка про негативний результат ПЛР-тестування. Без такої довідки в’їхати в іншу країну неможливо.

З 22 березня 2021 року Кабмін змінив правила в’їзду в Україну. Зміни торкнулися, як іноземців, котрі зобов’язані мати довідку про негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше, ніж за 72 години, так і українців, які повертаються з-за кордону. Якщо раніше піти на самоізоляцію на 14 днів, або здати ПЛР-тест впродовж доби, повинні були ті, хто повернувся з країн, де рівень захворюваності був вищий, аніж в Україні, то зараз такі вимоги ставляться до всіх без винятку, незалежно від того, в якій зоні перебуває країна, з якої вони в’їжджають.

Тепер при в’їзді в Україну українці за кордоном повинні здати ПЛР-тест і отримати негативний результат не пізніше, ніж за 48 годин до перетину кордону. Якщо негативного результату ПЛР у них нема, вони на кордоні повинні обов’язково встановити додаток «Вдома» і бути 14 днів на самоізоляції. Від неї їх може звільнити лише негативний ПЛР-тест, який вони можуть зробити вже в Україні за власні кошти. Безплатно у державних лабораторіях такі дослідження проводять лише хворим на коронавірус чи з підозрою на це захворювання.

Ратуша поцікавився, скільки такі дослідження зараз коштують у приватних лабораторіях міста з тим, аби дізнатися, де його можна зробити найдешевше і найшвидше. Та порівняла ціни з “Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України”.

  • Ескулаб – 699 грн. Термін виконання 24 години;
  • Медекс – 760 грн. Термін виконання до 48 годин;
  • Діамеб – 840 грн. Термін виконання 24 години
  • Медсервіс – 850 грн. Термін виконання 24 години
  • Прімамед – 850 грн. Термін виконання 24 години
  • Сінево – 990 гривень. Термін виконання до 48 годин.

Для відбору матеріалу на ПЛР-тестування слід пред’явити документ, який засвідчує особу: паспорт або посвідчення водія (такі вимоги і в інших лабораторіях). Якщо хочете отримати результат тестування англійською мовою та з QR-кодом, то варто захопити і закордонний паспорт. Результати можна отримати, як в день тестування (e-mail або Viber), так і наступного.

Що ж до державної лабораторії, то вартість ПЛР-тесту в ній складає 640 гривень. Термін виконання – до 24 годин. Там також можна отримати результат англійською мовою та з QR-кодом.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм