Як прикарпатська «Просвіта» допомагає наблизити перемогу. ФОТО

«Просвіта» — найдавніше українське громадсько-культурне товариство, яке гуртувало людей навколо національної ідеї становлення України, як самодостатньої і незалежної держави.

З першого дня війни в Україні там відкрили штаб збору гуманітарної та військової допомоги для ЗСУ, пише Ратуша.

Як розповідає перший заступник голови обласної «Просвіти» Михайло Січка, за цей час було зібрано та передано сотні тонн гуманітарних вантажів для потреб наших захисників.

«Також в нас працює центр реєстрації тимчасово переміщених осіб та штаб для їх розміщення в громадах області. Кілька тисяч ВПО знайшли безпечний притулок завдяки нашій діяльності», – каже Михайло Січка.

Працює «Просвіта» і з міжнародними партнерами.

«Нами підписано договір із міжнародною організацією з міграції ООН про розповсюдження гуманітарної допомоги на території області. За короткий час вже роздано допомоги на 174 тисячі доларів», – говорить п. Михайло.

А це — 7000 матраців та 2000 наборів посуду в усіх територіальних громадах області.

Михайло Січка зазначив, що задля отримання необхідної допомоги для переселенців від МОМ ООН організація співпрацювала з обласною військовою адміністрацією і територіальними громадами регіону.

Також ефективно вирішилися й питання логістики цього необхідного гуманітарного вантажу.

Очікуються інші поставки допомоги від цієї та низки інших міжнародної організації, адже є нагальна потреба й у продуктових наборах.

«Ми розпочали новий проєкт з оцінки місць колективного проживання біженців та аналізу їх потреб. У ході аналізу отримуємо постійні запити на отримання продуктів харчування, особливо дитячого, – говорить Михайло Січка. – Це, напевне, найбільша проблема. Американський фонд обіцяє нам постачати продуктові набори, вже підписали з ними договір».

Також в обласній «Просвіті» освоюють й інші галузі волонтерства. Так днями вдалося передати ще два автомобілі для потреб фронту.

«Придбати авто вдалася завдяки спільним зусиллям благодійників та волонтерів. Наші працівники привезли їх із за кордону. А ще, ми ніколи не відправляємо машини на передову, попередньо не наповнивши її найнеобхіднішим: їжею, медикаментами, засобами особистої гігієни, – розповідає Михайло Січка. – Ми вдячні усім, хто нам допомагає у цей складний час».

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм