Як на Івано-Франківщині працюють мобільні бригади для допомоги вимушеним переселенцям. ФОТО

На Івано-Франківщині для вимушених переселенців працюють мобільні бригади допомоги. Упродовж трьох тижнів юрист, психолог, працівники департаменту соцполітики та місцевої влади відвідують громади області.

Про те, як відбулася зустріч мобільної бригади з переселенцями у Косівському районі, читайте у матеріалі Суспільного, пише Ратуша.

У Косівській громаді на Прикарпатті проживає 2 300 людей, які вимушено переїхали з інших областей України. Голова районної військової адміністрації Наталія Кучма розповіла, що 1 300 з них вже розселили у соціальне житло. Ще приблизно 1 000 людей переселятимуть до початку навчального року.

“Очне навчання відновиться тільки там, де дозволяють бомбосховища та укриття. Де не дозволяють, залишатимуться тимчасово переміщені люди. З тих закладів, у яких відновиться навчальний процес, людей переселятимемо, ми шукаємо альтернативне житло. Наша громада також працює з різними міжнародними донорами, з обласною військовою адміністрацією. На вулиці ніхто не залишиться”, — сказала Наталія Кучма.

В одному із косівських ліцеїв зараз мешкають 48 переселенців. Директор закладу Богдан Фокшей каже, що приміщення не розраховане на постійне перебуває такої кількості людей. Через це тут виникла проблема з водою.

“Наш ліцей не під’єднаний до централізованого водопостачання. Є дві свердловини, дві криниці, але на цю кількість людей води не вистачає. Ми завозимо двічі на тиждень воду. Це — приблизно 3-4 тонни. Зрозуміло, що для людей, які приймають душ, і загалом для життєдіяльності цієї кількості води мало”, — пояснює Богдан Фокшей.

З травня у ліцеї в Косові живе Оксана Близнюк з молодшим сином. Жінка розповідає, що вони приїхали з Бучі після того, як у сусідній будинок прилетів снаряд. Їхню квартиру росіяни знищили після того, як вони евакуювалися. За словами жінки, зараз вона залишилася без роботи та виплат.

“Сподіваюся, що мобільна бригада допоможе оформити виплати, бо я — мама-одиначка. Може допоможуть й з іншими виплатами, з гуманітарною допомогою”, — говорить Оксана Близнюк.

Ще приблизно 2 000 переселенців проживають у сусідній Кутській громаді. Тут люди найчастіше питали у фахівців мобільної бригади про оформлення різних документів.

Заступниця начальника відділу допомог обласної військової адміністрації Іванна Войташек розповіла, що робота мобільних бригад в області тільки почалася. З її слів, усього на Івано-Франківщині зареєструвалися понад 145 тисяч переселенців.

“Мобільні бригади надають консультативну допомогу. Людина звертається з проблемою і ми її консультуємо або надаємо відповідь на запитання, або записуємо її контакти і пізніше з’ясовуємо все, вивчаємо. І вже у телефонному режимі консультуємо”, — говорить Іванна Войташек.

Наступного тижня мобільні бригади відвідають переселенців у Калуському районі.

Згідно з інформацією, яку у Telegram-каналі опублікувала голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук, фахівці бригади вже двічі зустрічалися із переселенцями на Коломийщині та один раз — у Косівському районі. Найбільше людей хвилюють питання соціального житла та отримання соціальної допомоги.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм