“Я їду на фронт з однією ціллю — допомогти”: як працює волонтерський штаб “Вільні серця Франика”. ФОТО

В івано-франківському волонтерському штабі “Вільні серця Франика”, що працює при громадській організації “Народна рада Прикарпаття”, плетуть сітки та кікімори, готують їжу, збирають гуманітарну поміч для переселенців та військову амуніцію для бійців і за потреби самі відвозять усе необхідне на передову.

Зараз волонтери готують чергову партію допомоги прикарпатським воїнам, розповіла кореспондентці Суспільного керівниця штабу Іванна Залеська, пише Ратуша.

З її слів, за час повномасштабного вторгнення РФ в Україну волонтери штабу 11 разів побували з допомогою у “гарячих точках”.

“Від 26 лютого ми 11 разів їздили до хлопців у Луганську, Донецьку, Харківську та Миколаївську області. Відвозили і продукти, і військове спорядження. Зараз теж маємо трохи зібраної чергової допомоги: біноклі, форми, рюкзаки, термобілизну, “розгрузки” і плитоноски, медикаменти, харчі і засоби гігієни”, — розповідає Іванна Залеська.

З її слів, речі у штабі збирають відповідно до запитів. Серед найнеобхіднішого зараз — військова форма, спідня білизна, рюкзаки, спальні мішки, каремати.

“Дуже потрібна форма, тому що хтось протер, у когось вона згоріла, хтось був поранений, і форма не підлягає відновленню. А з продуктів — це те, що можна відкрити і скуштувати. Наприклад, сухпайки, батончики. Також раз на два тижні ліпимо вареники чи пельмені, котлети. Варимо їх і замороженими відправляємо хлопцям. Щодо військової амуніції, то хлопцям потрібні і тепловізори, і дрони. Ми також намагалися це забезпечити завдяки нашим партнерам зі США”, — розповідає керівниця штабу.

Центральний осередок волонтерського штабу “Вільні серця Франика” розташований в одному з івано-франківських ліцеїв. Однак, за словами Іванни Залеської, із закладом співпрацюють і багато інших навчальних закладів Івано-Франківської громади.

“Дуже багато ліцеїв залучені до роботи, я боюсь котрогось не згадати. Це — єдиний освітній волонтерський рух. Учасники готові будь-чим допомогти. Вони запитують: “Іванно, що потрібно?” І я кажу, що все”, — говорить Іванна Залеська.

Жінка особисто разом з іншими волонтерами возить зібрану допомогу на фронт. Розповідає, що після зустрічей із захисниками ще більше мотивується до роботи.

“Я їду туди з однією ціллю — допомогти. Не знаю і не думаю, що там буде. Нам потрібно привезти допомогу у кінцевий пункт і ми намагаємося зробити все для цього. Бувають випадки, коли неможливо доїхати. Тоді ми залишаємося і чекаємо, зідзвонюємося з хлопцями, коли можна. Але звідтіля я приїжджаю, як заряджена батарейка”, — ділиться Іванна.

Вона каже, що своєю вмотивованістю працювати надихає до роботи інших волонтерок.

“Зараз є тільки емоції від тепла, доброти, яку віддають хлопці, що хочеться їх усіх обійняти. А найбільше вони мене запитують, чи привезла я їм малюнки дітей. Це — дуже цінне для них”, — розповідає жінка.

За словами волонтерки, їхній штаб — мультифункціональний і працює у трьох напрямках. Це — допомога захисникам на фронт продуктами та амуніцією, гуманітарна допомога вимушеним переселенцям та плетінням маскувальник сіток та кікімор.

“На початку березня практично всі освітні заклади плели маскувальні сітки. І не тільки у місті, а й в області. Тоді в нас налічувалося 867 сіток. Кікімори ми навчилися виготовляти пізніше і нині маємо 41 готову кікімору. Це — дуже клопітка і важка робота. Але нам вдається робити і чотири кікімори на тиждень. Є великий попит на них. І є такий вислів: “Зроби кікімору — врятуй життя снайперу”, — розповідає волонтерка.

За її словами, штаб “Вільні серця Франика” працює без вихідних. Багато людей приходять і після роботи. Охочих запрошують долучатися до допомоги. Волонтерять тут і місцеві жителі, і вимушені переселенці.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм