Google – не лікар: Марія Бойко закликала франківців не займатися самолікуванням при COVID-19

Начальниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко закликала, попри різке зростання захворюваності на коронавірус, в жодному разі не займатися самолікуванням.

Про це вона повідомила під час оперативної наради, пише Ратуша.

Всі звикли, що коли є потреба, подивитися Google, тому що цей лікар нам може допомогти у всьому. На жаль – це є неживий лікар, тому без сімейного лікаря та кваліфікованого фахівця не обійтися, – зазначила вона.

За її словами, лише ураження легень, температура вище 38 градусів, кашель, задишка і сатурація 92% є показниками для госпіталізації. У кого немає таких симптомів можуть лікуватися вдома, але виключно під наглядом сімейного лікаря.

ДО ТЕМИ: У Франківську лікарняні ліжка для пацієнтів із коронавірусом зайняті на 94%

Останнім часом бачимо, що є якась така друга пандемія: мусимо всі приймати вітаміни, їсти цинк, інші мінерали та антибіотики. Як тільки з’являється якась простуда, ми самі йдемо до аптеки і призначаємо препарати про які десь чули, що хтось лікувався. Тому мушу сказати, що не можна з метою профілактики приймати тривалий час без призначення лікаря ні вітамін C, ні вітамін D, які зараз дуже популярні. Не можна без потреби також приймати цинк чи призначати самому собі антибіотики, – додала Марія Бойко.

За її словами від цього розвивається нечутливість до антибіотиків і через якийсь час просто не залишитися препаратів, якими можна буде лікувати вірусі бактеріальні пневмонії. В результаті чого може лише збільшитися кількість летальних випадків.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм