Франківці, які купили квартири в “M GROUP”, прийшли до мера, бо забудовник роками не здає будинки. ФОТО

Мешканці чотирьох житлових комплексів, які будує компанія “М groupe Development” прийшли до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінків з вимогою вплинути на забудівника.

Ініціативна група від “RIVER PARK III”, “Редхаус”, “Європейський сіті” та “Престиж Таун” кажуть, що скандальний забудовник вже кілька років затягує зі здачею житла в експлуатацію. Люди бояться називатися та просять їх не фотографувати, мовляв, їм погрожують, пише Ратуша з посиланням на Бліц-Інфо.

За словами ініативної групи, деякі об’єкти взагалі заморожені, а інші будують з величезним протермінуванням. Зокрема, мешканці “RIVER PARK III” кажуть, що їх будинок мали здати в експлуатацію ще кілька років тому.

“Ми заплатили всі гроші, але до цього часу квартири не отримали. Представники компанії спілкуються з нами погрозами. Кажуть, що ми можемо здавати будинки ще хоч 10 років. Вони подали на нас до суду про розірвання договору в односторонньому порядку”, – кажуть активісти.

На це Руслан Марцінків поцікавився, чому вони купували квартири у ненадійного забудівника.

“Ви мали проаналізувати всі моменти і не вкладати гроші у фірму, яка ймовірно на 99% аферистична. Я не знаю як вийти з ситуації… Ви заплатили гроші, але власників компанії де знайти? Там де будинки добудовані, ми ще можемо якось допомогти, щоб ввести в експлуатацію, але там де котлован, що робити?”,- каже очільник громади.

Мер зауважив, що шляхів виходу з ситуації в людей два: або хтось викупить актив і добудує, або люди мають об’єднуватися і добудовувати самі.

“Я реаліст і розумію, що інших варіантів немає. Найкращий варіант, щоб у них купили активи. Хоча мешканці можуть самі об’єднатися і добудувати. Такі прецеденти в місті були, коли мешканці самі добудовували, а ми допомагали. Для мене, як мера, це теж проблема, але не я її створював, не я вів вас за руку і казав купувати квартиру в Мельника. Вони вам можуть обіцяти і розказувати все що завгодно, але в них реально немає грошей, щоб добудувати. Що ж стосується документів, то дозволи на будівництво вони отримували в Києві”, – каже мер.

Інвестори кажуть, що в компанії постійно переносять дату здачі об’єкта в експлуатацію.

“Нехай би сказав, що не буде нічого робити і ми б тоді об’єднувалися і щось думали. А вони тільки обіцяють і нічого не роблять. Ми вже не можемо з ними спокійно спілкуватися. Можливо увійдіть в наш діалог, як третя сторона, створіть якусь спільну комісію”,- запропонувала одна із власниць квартир.

Врешті дійшли згоди, що у мерії створять комісію, куди увійде перша заступниця міського голови, представники мешканців і представники компанії, щоб досягнути компромісу. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм