Франківець встановив рекорд у веломарафоні на 600 кілометрів. ФОТО

600 кілометрів за 22 години 34 хвилини подолав на велосипеді франківець Любомир Випасняк. Разом із львів’янином Євгеном Грудецьким чоловік побив рекорд серед учасників веломарафонів на таку саму дистанцію.

Змагання організовує один із львівських клубів, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Любомир Випасняк займається велоспортом понад 10 років. У 2016 почав брати участь у бреветах – веломарафонах на довгі дистанції. Після того, як подолав заліковий час від 200 до 600 кілометрів, отримав звання суперрандонера. Найбільшу відстань – 1 200 кілометрів — чоловік проїхав під час бревету Париж-Брест-Париж.

“Це, мабуть, як ти сходиш на гору. Тобі важко, ти кажеш: “Чому я сюди йду?”. А потім ти виходиш, бачиш всі ці краєвиди, свіже повітря, легкий вітер і розумієш, що це класно. Тут теж щось таке схоже. Ти багато вкладаєш, багато тренуєшся, їздиш, але потім у тебе — відчуття задоволення від їзди”, – ділиться велосипедист Любомир Випасняк.

24-25 липня чоловік брав участь у бреветі “Центр Європи”. Там і побив рекорд.

“Проїхалося легше, ніж я думав. Старт у нас був о 2-й ночі і я переживав, що наступної ночі я дуже захочу спати, але якось так склалося, мабуть, вечірня прохолода і якийсь такий заряд, що другу ніч не те, що не хотілося спати, ми ще так добряче вкручували, – мовить Любомир Випасняк. – Стрийською трасою ми приблизно 33-34 (км/год. – ред.) швидкість тримали, досить гарно їхалося”.

ДО ТЕМИ: У Франківську до Дня Незалежності влаштують велопробіг: дата та час реєстрації

У бреветі “Центр Європи” взяли участь 60 учасників з різних міст України. Стартував марафон зі Львова, звідти велосипедисти поїхали в Івано-Франківськ, Надвірну, через Яблуницький перевал, Рахів, Солотвино, Синевірський, Торунський та Вишківський перевали, Долину, Стрий і фінішували у Львові, розповідає Любомир Випасняк.

“Завжди потрібно підтримувати форму. Я катаюся практично щодня, іноді роблю інтервальні тренування. Якщо воно дуже складне було, то наступного дня може бути таке легеньке, “закатка” ми його називаємо. Потрібно тренуватися, бо я б нікому не рекомендував отак сходу долати такі великі відстані, бо організм має бути готовий”, – говорить рекордсмен.

Любомир розповідає, окрім задоволення, яке отримує від участі у бреветах, їздить на довгі дистанції, аби популяризувати велосипед як вид транспорту.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм