В Івано-Франківську лікарі влаштували коридор пошани для чоловіка, який став посмертним донором для трьох людей. ФОТО

Вчора, 12 жовтня, від опівночі до ранку в обласній клінічній лікарні проходила трансплантація нирки від посмертного донора.

Донором став 54-річний франківець, який помер внаслідок важкої черепно-мозкової травми. Згоду на донорство підписали його рідні, а нирку отримав 31-річний львів’ян, який до того перебував на обліку та отримував діаліз упродовж семи років, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської обласної клінічної лікарні.

Пересадку лікарям допомагала здійснювати команда колег із клінічно лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова та Київського Іституту серця.

Вони ж допомагали із вилученням органів. Серце і печінку повезли у супроводі патрульної поліції до Львова, де ці органи пересадили чоловікові та жінці.

За словами медичного директора Андрія Яворського, сьогодні на обліку в Івано-Франківській області перебуває 180 людей, які потребують заміни органів.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті вперше провели родинну трансплантацію нирки. ФОТО

Як стверджує генеральний директор Остап Грищук, відтепер спільними зусиллями можна рятувати життя українців вдома:

Сьогодні відбулася історична подія, яка стала початком великого проєкту з порятунку життів: коли людина може послужити людині, коли свою згоду на благородну справу можуть дати родичі постраждалого, а лікарі професійно та злагоджено виконати свою роботу. Ми докладатимемо максимум зусиль, щоби люди могли отримати належну допомогу в нашому закладі.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, це 39-те мультиорганне вилучання в цьому році.

Якщо минулого року ми зробили усього 9 трансплантацій серця, то цьогоріч уже 18, – зауважив генеральний директор Директорату високотехнологічної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка. – Цілеспрямована державна політика в цьому питанні дає свої результати. Зрештою, трансплантація є показником рівня медицини вцілому, тож злагоджений механізм всіх служб лікарні в цьому напрямку та добра координація з боку адміністрації закладу підтверджує належну готовність і бажання впроваджувати якісні зміни.

Франківські лікарі на знак подяки донору та його рідним влаштували “коридор пошани”.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм