Франківські депутати звернулися до Уряду, вимагають не допустити підняття ціни на газ

Сьогодні, 18 жовтня, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків скликав позачергову сесію міської ради з приводу ситуації, яка склалася з ціною на газ.

Депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з вимогою “вжити невідкладних заходів для недопущення зростання ціни на газ, послуг з розподілу природнього газу, електроенергії та дотримання статті 48 Конституції України, яка гарантує кожному громадянину право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї”, пише Ратуша.

Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, вкрай стурбовані критичною ситуацією, що склалася у зв’язку зі зростанням ціни на природній газ для бюджетних установ і бізнесу. На сьогоднішній день ціна газу сягнула позначки 30-45 тис. грн за 1000 м. куб. та продовжує зростати, що своєю чергою веде до критичної напруженості місцевих бюджетів та ставить під загрозу проведення опалювального сезону, зокрема, забезпечення теплом дитячих садків, шкіл, лікарень, закладів культури та зростання цін на товари, особливо на продукти харчування, – йдеться у зверненні.

За словами Марцінківа, міська рада лише до кінця 2021 року змушена буде спрямувати додаткові кошти в сумі більше 8 млн грн. А на опалювальний сезон видатки на газ зростуть більше, ніж на 100 млн грн.

ДО ТЕМИ: У Франківську стартував опалювальний сезон: хто отримає тепло першим

Депутати та мешканці міста вимагають: не допустити зростання ціни на газ для бізнесу, оскільки це призведе до здорожчання всіх видів товарів та послуг, зупинки малого та середнього бізнесу, зменшення надходжень до місцевого бюджету, що в підсумку відіб’ється на фінансовому становищі мешканців громади, особливо соціально вразливих верствах населення. А також посилити заходи соціального захисту населення в умовах стрімкого зростання цін і вжити заходи щодо недопущення підвищення тарифів за розподіл і доставку природнього газу для населення.

“За” звернення проголосували 39 депутатів.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм