Франківська влада допомагатиме мешканцям приєднаних сіл у будівництві власного житла

В Івано-Франківську на найближчій сесії міської ради планують затвердити “Програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2021 – 2025 роки”.

Відповідне рішення прийняли під час засідання виконкому, пише Ратуша.

За словами начальника управління інтеграції громад Андрія Деркача, основні цілі Програми наступні:

  • нарощування обсягів житлового будівництва шляхом надання фінансової підтримки індивідуальним забудовникам;
  • збільшення кількості введеного в експлуатацію житла завдяки першочерговому інвестуванню незавершених будівництвом житлових будинків з високим ступенем будівельної готовності;
  • поліпшення житлово-побутових умов сільського населення шляхом надання кредитів на будівництво та придбання житла.

Ця Програма є складовою загальнодержавної Програми, що визначає можливість вирішення однієї із важливих і найбільш гострих проблем – забезпечення житлом населення в сільській місцевості, – зазначив посадовець.

Зокрема йдеться про те, що однією з основних негативних загальнонаціональних тенденцій є масовий виїзд сільських жителів у найбільш активному молодому віці за кордон. Ця тенденція загострює проблему забезпеченості сільського господарства молодими кваліфікованими кадрами, призводить до демографічної кризи та старіння населення в сільських населених пунктах та створює додаткові фінансові навантаження на місцеві бюджети щодо підтримки соціально вразливих осіб літнього віку.

ДО ТЕМИ: У Франківську куплять кілька домівок для тимчасового проживання переселенців

Серед основних причин – неможливість вирішення питання організації нормальних умов проживання, зокрема будівництва власного будинку, що пов’язано з наступними чинниками:

  • обмежена пропозиція що працевлаштування на ринку праці в селах громади;
  •  низька оплата некваліфікованої праці в агропідприємствах громади;
  • підвищення вартості житлового будівництва та недоступність його для більшості категорій сільського населення.

Поліпшення житлово-побутових умов сільського населення є одним з найактуальніших завдань подальшого соціально-економічного розвитку села.

Метою Програми є досягнення позитивних зрушень у забезпеченні сільського населення індивідуальним житлом та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення, “які стануть основою покращення демографічної ситуації і розвитку трудового потенціалу громади”.

ДО ТЕМИ: “Стало скучно, тому я купила квартиру”: франківська блогерка придбала нове житло. ФОТО/ВІДЕО

Реалізація Програми здійснюватиметься насамперед, шляхом спорудження або завершення індивідуальних житлових будинків за рахунок власних коштів забудовників, а також отримання забудовниками пільгових кредитів, згідно з регіональною програмою «Власний дім», розширення у сільській місцевості молодіжного житлового будівництва, спорудження житла для працівників бюджетних установ, громадян зайнятих у агропромисловій сфері, медичних працівників тощо, – йдеться у проєкті рішення.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм