У Франківську фігурант резонансної корупційної справи створив власну секту, щоб уникнути кримінальної відповідальності. ФОТО/ВІДЕО

Фігурант резонансної франківської корупційної справи створив секту, щоб уникнути кримінальної відповідальності.

Принаймні такий висновок напрошується із того, що твориться у справі двох мешканців села Березівка Олександра Вари та Богдана Орла (екссільського голови Березівки та ексдепутата цієї ж сільради відповідно), яких ще 25 серпня 2016 року затримали у центрі Івано-Франківська під час отримання частини із майже півмільйонного гривневого хабаря, пише Ратуша з посиланням на Правда ІФ.

Один із фігурантів цієї справи, а саме Богдан Орел напередодні оголосив себе “живим чоловіком” (послідовником модної у Росії асоціальної течії суспільного життя), та почав переховуватись від слідства.

Богдан Орел у момент затримання 25 серпня 2016 року.

Якщо вернутися до витоків цієї справи, то нагадаємо, що 25 серпня 2016 року, у самісінькому центрі Івано-Франківська, поліція провела гучне затримання двох посадових осіб із села Березівка, які отримали 400 тисяч гривень хабаря за виділення земельної ділянки на території села під АЗС.

Далі справа потрапила на розгляд до Івано-Франківського міського суду, де через різні обставини (заміна складу суду, хвороби підсудних) слухалась упродовж кількох років.

А далі стало цікавіше. Ухвалою Івано-Франківського міського суду, підозрюваного Богдана Орла, який ігнорував виклики до суду, було оголошено у розшук. А кримінальне розслідування по ньому, у зв’язку із цим фактом було виділене в окреме провадження (справу по Олександру Варі слухали окремо).

Богдан Орел, 2021 рік

Підозрюваного Богдана Орла працівниками правоохоронних органів було затримано напередодні 03 вересня 2021 року, і згідно з ухвалою слідчого судді Дмитра Руденка було доправлено до залу суду.

В судовому засіданні затриманий Богдан Орел поводився неадекватно, розмовляв без дозволу головуючого, перебивав його та відмовлявся відповідати на запитання слідства. Після чого суддею Дмитром Руденком було прийнято рішення про видалення підсудного із зали судового засідання, йдеться в ухвалі суду.

Головуючий в засіданні суддя Дмитро Руденко

У зв’язку із тим, що підозрюваний Орел, переховувався від слідства, судом було прийняте рішення про застосування щодо нього міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення грошової застави. Також цікавим є і той факт, що головуючий суддя Дмитро Руденко ухвалив повернути попередню заставу, яку внесли за Орла ще у 2016 році у розмірі майже 235 тисяч гривень в дохід Держави, так як підозрюваний порушив умови попереднього запобіжного заходу.

Тепер Богдан Орел може сподіватися виключно на рішення апеляційної інстанції, щодо свого подальшого перебування під вартою. Але якщо бути послідовним, то за своїм новим світоглядом Богдан Орел має не визнавати інститутів держави, то ж подавати апеляцію не мав би (але це навряд).

Богдан Орел із дружиною. Осінь 2019 року.

Гортаючи соціальні мережі Богдана Орла та його дружини стає очевидним, що до кінця 2019 року вони вели досить звичайний спосіб життя. Сімейна пара їздила відпочивати на море, працювала у бізнес-піраміді Емвей та торгувала косметикою.

Та вже наприкінці 2020 року, чоловік відпустив бороду, як у старця та вочевидь почав проповідувати вчення “живих людей”.

Богдан Орел з дружиною. Фото опубліковане 29 серпня 2021 року.

Рух “живих людей” у 2017 році придумав у Росії Антон Булгаков з Сургута. Згідно із вченням, “живі люди” не визнають органів держави та їхніх інститутів. Не носять документів та паспортів. Згодом основоположника цього вчення затримали російські правоохоронці, а суд відправив його на примусове лікування до психіатричної лікарні.

Схоже на такий самий розвиток подій розраховує і франківець Богдан Орел, який судячи із відео, усіма силами намагається вдати із себе неосудного та психічно хворого.

Більш детально про затримання Орла та його поведінку у залі суду дивіться у відео нижче (усі відео зі сторінки Богдана Орла у соціальній мережі Фейсбук).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм