«Не робіть з дитини жертву»: юні франківські актори покажуть вистави на гострі соціальні теми. ФОТО

Сьогодні у Палаці Потоцьких відбулась презентація трилогії театральних вистав, розроблених в рамках проєкту “Драма-Діти-Терапія” театральної студії “”ЖИВБУВПЕС” та Центру психологічної допомоги дітям “Серденько” за підтримки Українського культурного фонду.

Вистави представлять 20, 25 та 27 червня у Обласній філармонії ім. І.Маланюк, повідомляє кореспондентка Ратуші.

5 місяців тому ми зібрали пресконференцію і розпочали роботу над проєктом. Наступного дня у нас почалась плідна робота. Ми зустрічались з учасниками, вихованцями центру «Серденько». Спочатку у нас відбулось знайомство, ми хотіли налагодити з ними контакт. Наші друзі, вихованці центру, нам не довіряли спершу, але потім ми стали сім‘єю, – розповів режисер Ігор Захарчук.

ДО ТЕМИ: У Франківську облаштують кінотеатр просто неба 

У театральних постановках будуть висвітлені гострі соціальні проблеми: розлучення батьків та його вплив на психоемоційний стан дитини, проблеми трагічного, темного дитинства та майбутнього вибору власного життєвого шляху, питання власної ідентичності та суспільного сприйняття, а також сімейних конфліктів та постконфліктної реабілітації.

Гра для дитини є інстинктивною, природньою. Ми можемо зустріти дитину, яка не малює, не танцює, але всі діти граються, – зауважує сценаристка Таїсія Люта. – У нас були вправи на увагу, на фантазію. Дітям найбільше сподобались вправи на контакт: коли вони сидять один навпроти одного і передають емоцію. Видно, наскільки їм важлива емоційне спілкування. Під час нашої роботи, ми помітили, що гра дає дуже хороші результати.

У виставі задіяні всі вихованці центру психологічної допомоги дітям «Серденько». Одні діти знімалися у фільмі, інші – вийдуть на сцену, як юні актори. Ще декілька дітей створювали декорації до постановок.

ДО ТЕМИ: Останні вистави в сезоні: що покаже Франківський драмтеатр у червні. ФОТО

Дітям дуже важливий зоровий контакт, вони хочуть спілкуватися, їм подобається перевтілюватися. Тому після закінчення проєкту ми б хотіли, щоб у центрі з‘явились уроки акторської майстерності, – каже режисер вистави.

У трилогію входять три вистави:

20 червня – казка-мюзикл для дітей «Планета радості» – це історія про руде дівчисько на прізвисько Іржа, яке не ховуть сприймати однокласники, бо вона «неформат». Але зустріч зі спорідненою душею, хлопцем на прізвисько Сонце, змінює її ставлення до себе і життя.

25 червня – драма-розтин про основі реальних подій «Вороги» – це болісний «розтин» причин нещасливої долі жінки, яка приречена ходити «порочним колом», вкий пройшли кілька поколінь жінок у сім‘ї.

27 червня – family-show «Вам треба розлучитися» – вистава, у якій за допомогою гумору та легкої іронії висвітлюють питанн розлучень у сім‘ї та дитячого сприйняття усіх подій.

«Вам треба розлучитись» – це комедія. Ми не засуджуємо розлучення. Розлучення – це недобре, але дитині краще бачити щасливих батьків, ніж бачити батьків, які постійно сваряться, не можуть її поділити і вирішити до якої бабусі відвезти. У цьому випадку відчуває себе винною. Не робіть з дитини жертву, – наголосив Ігор Захарчук.

Вистави зможе відвідати кожний охочий за попередньою реєстрацією, посилання розмістять на сторінці проєкту у Facebook.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм