Довгі черги, сварки і штовханина: як у Франківську продавали нову марку. ФОТО/ВІДЕО

23 травня о 14:00 в Україні стартував продаж другої марки “Русскій воєнний корабль… ВСЬО!”, який викликав чималий ажіотаж у населення. Марка вийшла накладом у 5 мільйонів примірників й у двох номіналах: для відправлень по Україні та для міжнародних відправлень.

В Івано-Франківську до головного відділення “Укрпошти” на Січових Стрільців, 13 А вишикувалися кілька сотень людей за новою маркою, випущеною з нагоди 40 днів із моменту затоплення крейсера «москва».

ФОТО: Ратуша

Кореспондент Ратуші також вирішив придбати марку та пройшов “сім кіл пекла”. Тож розповідаємо про цей процес із середини.

На вході до поштового відділення стояли “активісти” і записували в зошит охочих. Потрібно було вказати свої контактні дані. Далі присвоювався відповідний номер у черзі. Можна було записати й родичів чи знайомих.

Отож, аби купити марку (ліміт — 2 блоки по 3 марки на клієнта без винятків. Українська та міжнародна. Також можна було придбати листівку та конверт з ідентичним зображенням), потрібно було записатися в чергу, до формування якої працівники «Укрпошти» не мали жодного відношення.

ФОТО: Версії

Франківці записувалися в чергу від самого ранку, а точніше ще за пів години до початку роботи відділення. В обід марку погасило керівництво міста та області, а о 14:00 розпочався її продаж.

До того часу вже був списаний один зошит із даними близько 400 покупців, які окупували все приміщення пошти, фактично заблокувавши її роботу.

ФОТО: Курс

Продаж марки здійснювала лише одна працівниця відділення, що неабияк гальмувало процес.

Загалом за перший день, згідно зі списком черги, реалізували 222 марки. О 19:00 всіх попросили покинути приміщення до ранку 24 травня.

Наступного дня все відбувалось за тим же сценарієм: запис в зошит, черги в приміщенні й радість тих, кому таки вдалося придбати завітний шматок паперу з корабликом і вийти на вулицю цілим та неушкодженим. Тим часом в зошит записали номер 1377.

Найцікавіше розпочалося близько обіду. Спочатку закінчились листівки і конверти, а вже за декілька хвилин і половина марок (українська їх частина). Тобто всім, хто залишився, можна було придбати лишень міжнародну марку за 132 гривні. І все… Це неабияк обурило людей. Вони викрикували: «Що ми нам таке говорите? Їх же п’ять мільйонів», «Ви їх собі забрали! Потім втричі дорожче продаватимете!» та вимагали в керівника відділення звіту, скільки і яких марок привезли. На що той відповів, що інформацію надасть за письмовим запитом. Процес продажу не зупинявся.

Не обійшлось без штовханини:

Черга підходила до 750-х номерів і касир зауважила, що марок залишилось на кілька десятків покупців, але перерахувати не буде, пославшись на залізний аргумент: «це не моя робота».

Тим часом дівчина, яка зачитувала номери із зошита почала викреслювати всіх, хто моментально не відгукувався на свій номер. Люди, які по пів дня стояли в черзі, але не встигли вчасно обізватись чи підняти руку починали скандалити. В приміщенні стояв шум та галас, через велику кількість людей було душно. Тож вийшовши на кілька секунд подихати повітрям чи купити води, можна було втратити чергу.

Врешті марку ми купили, а вже за десять номерів вони узагалі закінчились.

Щодо інших відділень Івано-Франківська, то якщо вони там і були, (у відділенні на вулиці Бельведерській нам сказали, що марок у них не буде узагалі), то закінчувались за кілька хвилин.

Наталія, придбала марки перед тим, як вони закінчились у продажі.

“Ще у перший день я намагалась купити заповідні марки у віддалених відділеннях. Однак виявилось, що їх розбирали у перші хвилини після старту продаж, хоча черг чи ажіотажу я не спостерігала біля жодного відділення, тож втративши надію придбати марки без черг я записалась у зошит. Аби не стояти весь час ми стояли з друзями по черзі”, – розповідає франківка.

Продаж марок в Івано-Франківську обіцяють поновити вже з 27 травня.

Нагадаємо, що наступного дня після випуску першої марки, присвяченої темі “русского воєнного корабля”, те саме судно, яке погрожувало українцям на острові Зміїний і було послане за відомою адресою, було підбите ракетами та затонуло. Крейсер “Москва” був флагманом Чорноморського флоту РФ.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм