Допомагають переселенцям: як у Франківську працює благодійний фонд “За Луганщину”. ФОТО/ВІДЕО

Благодійний фонд “За Луганщину” з початку повномасштабної війни допомагає жителям Луганської області, які тимчасово переїхали на Прикарпаття. Штаб облаштували у приміщенні обласної філармонії імені Іри Маланюк в Івано-Франківську.

У штабі можна отримати їжу, ліки, продукти та засоби гігієни. У продуктові пакунки волонтери кладуть крупи, олію, борошно, молоко, цукор та солодощі, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

За харчами для себе та свого сина прийшла жителька із Бахмута Катерина. Жінка розповідає, переїхали всією сім’єю в Івано-Франківськ минулого тижня. Грошей залишилося небагато, тому допомога волонтерів важлива.

“Я вважаю, що це потрібно. Особливо тим людям, які залишилися без дому, без усього, що в них було. У нас будинок залишився. В будь-яку мить ми можемо його просто не побачити. І цей стан, коли ти в чужому місті і не знаєш, чи повернешся додому, чи ні. Суміш, підгузки – це зараз коштує дуже дорого. І підгузки швидко закінчуються, тому волонтери дуже нас підтримують. Дорослому ще можна якось вижити, щось з’їсти, а ось таким малим дітям — важко”, — каже Катерина.

Волонтерський штаб “За Луганщину” в Івано-Франківську працює впродовж трьох місяців. Щоб отримати пакунки із продуктами, потрібно надати паспорт та довідку, яка засвідчує статус внутрішньо переміщеної особи, розповідає волонтер Андрій Зайченко. За його словами, усього в штабі зареєструвалися 520 луганців. Однак волонтери не відмовляють у допомозі й людям з інших міст, які також були змушені переїхати через війну.

“Отримуємо продукти від партнерів або від наших друзів, меценатів, які нам допомагають. Вони — з Луганщини. Зараз живуть в Києві. У Telegram-каналі ми пишемо, коли і скільки пакунків з харчами роздаємо. Записуємо людей у чергу. І тоді вже вони приходять і отримують допомогу”, — пояснює Андрій Зайченко.

За його словами, зараз волонтери шукають спонсорів, аби спільно з ними збудувати на Івано-Франківщині модульні містечка для вимушених переселенців.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм