Дмитро Комаров закликав владу Коломиї зберегти аеродром після смерті Табанюка. ФОТО

Український мандрівник, ведучий програми Світ навиворіт Дмитро Комаров відреагував на загибель свого друга – одного з кращих пілотів України Ігоря Табанюка.

За словами Комарова, Табанюк був людиною, яка все своє життя присвятила авіації.

«Мені складно писати і говорити. Ігор був другом. Він – один з кращих пілотів України. Людина, яка все своє життя, час, сили і енергію віддала авіації. Її розвитку. Людина, яка за свої гроші відродила аеродром в Коломиї з руїн, відкрила льотну школу, проводила свята для всіх бажаючих», – розповів телеведучий.

Комаров переконаний, що якщо Табанюку не вдалося впоратися з цією ситуацією в повітрі, значить вона була незворотня.

ДО ТЕМИ: Рекордний політ, аварія в Гімалаях і “небесні” трюки: що відомо про загиблого на Прикарпатті пілота

“Розмовляв з багатьма пілотами. Всі сходяться в думках: якщо Табанюк не зміг впоратися з цією ситуацією, це було невиправно. Він 40 років за штурвалом. Що саме сталося, покаже слідство. Є відео катастрофи. Штопор. Я можу припустити, що це: 1) відмова від контролю, обладнання; 2) втрата свідомості; 3) втручання в управління пасажирами. Ігор, будучи свідомим, не міг втратити швидкість. Виключено”, – переконує Комаров.

Він сподівається, що правоохоронці проведуть детальне розслідування.

Також телеведучий закликав владу міста, області та країни прослідкувати, аби після смерті Табанюка не зникла справа його життя – аеродром в Коломиї.

“Я звертаюся до керівництва міста та країни – будь ласка, переконайтеся, що після смерті Табанюка не померла справа його життя – аеродром. Ігор зробив багато, відродив об’єкт з нуля. Аеродром повинен жити далі. Звертаюся до Коломиї – чудово знаєте, як Ігор намагався врятувати аеродром. Цей аеродром ПОВИНЕН БУТИ НАЗВАНИЙ ім’ям Ігоря Табанюка. Ми в скорботі. Співчуття родинам загиблих. Вічна пам’ять…”.

Нагадаємо, у середу, 28 липня, о 13:40 поблизу села Шепарівці Івано-Франківської області легкомоторний літак WT-10 Advantic впав на приватний будинок. В результаті загинув український льотчик Ігор Табанюк і троє іноземців.

За даними Об’єднаної єврейської громади України, іноземці були хасидами – громадянами США, які прилетіли в цей район на відпочинок.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм