Чому бігуни обирають Вовчинецький ліс

Міський ліс, що розташований на Вовчинецькому пагорбі, об’єкт дослідження проєкту «Управління і використання міських лісів як природної спадщини в містах Дунайського регіону», щороку приваблює все більше користувачів не тільки для рекреаційних цілей, але й спортивних.

Катання на велосипеді, прогулянки й пробіжки стають невід’ємною частиною життя іванофранківців, а Вовчинецький ліс – локацією для спортивних занять, як любителів, так і професійних спортсменів.

Забіги по природному ландшафту, на яких асфальтованого покриття немає зовсім або ж його частка – мінімальна, популярний спортивний тренд (трейлраннінг (англ. trail running) зараз і в Івано-Франківську.

Бігунів приваблює багатоманітність  ландшафту, покриття, довжини дистанції – це головна відмінність від кросу або гірського бігу, які мають чітко визначений тип ландшафту і стандартизовані дистанції.

Саме тому Вовчинецький пагорб може стати ідеальною локацією для різних видів бігу. І, відповідно, велика кількість користувачів можуть обрати для себе те спортивне дозвілля, яке їм до вподоби та відповідає фізичній підготовці.  А ще Вовчинецький пагорб це неймовірні краєвиди та емоції!

Галина Кузьмінчук, представниця Gutsul Running Club в Івано-Франківську ділиться враженнями та ідеями щодо розвитку трейлраннінгу на Вовчинецькому пагорбі:

Gutsul Running Club був створений не так давно, в 2014 році. Клуб об’єднує поціновувачів бігу, як професіоналів та і початківців.  Учасники бігового клубу тренуються в різних локаціях, оскільки кросівкам потрібне різне покриття.

Щонайменше одне тренування в тиждень відбувається саме на Вовчинецьких пагорбах, адже це, по суті, єдине місце для якісного відпрацювання підйомів та спусків.

Тут можна готуватися до популярних зараз трейлових стартів: довгі маршрути передбачають значний набір висоти.

В залежності від погодних умов тут можна потренувати біг по глибокому снігу, болоту, мокрому листю і камінню. Звичайно, для самостійних занять ця зона потребує більш чіткого і продуманого маркування, облаштованих місць з питною водою, хоча і це не стає на заваді справжнім ентузіастам бігу.»

На даний час команда проєкту активно співпрацює з Клубом над візуалізацією ідеї щодо маркування бігових маршрутів на Вовчинецькому пагорбі, яка стала однієї з переможниць у конкурсі “Збережемо “зелені легені” міста”.

Проєкт «Управління і використання міських лісів, як природної спадщини в містах Дунайського регіону», впроваджується в рамках Дунайської Транснаціональної Програми, що фінансується з фондів ЄС (ЄФРР та ІПВ та ЄІС). Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради виступає партнером даного проєкту, а управління інвестиційної політики координує його реалізацію.

Автор: Т.Кобець

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм