Чи загрожує Україні повний локдаун: у МОЗ дали роз’яснення

Замість загальнонаціонального карантину або локдауну в Україні введуть адаптивний карантин, який діяв у лютому-березні 2021 року, оскільки він найкраще себе зарекомендував.

Про це заявив в інтерв’ю “Слово і діло” міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Такий карантин дозволяє закривати регіони залежно від індикаторів, пише Ратуша з посиланням на  OBOZREVATEL.

Ми залишили ці індикатори, трохи їх переглянули і йдемо в адаптивний карантин осінньо-зимового періоду за тими ж індикаторами, – зазначив Ляшко.

За його словами, зараз країна на порозі “жовтого” рівня епідемічної небезпеки: найближчим часом буде комісія, яка це рішення ухвалить. Після цього будуть знову відслідковуватися індикатори за областями.

ДО ТЕМИ: В Україні дозволили комбінувати вакцини Moderna та Pfizer

Глава МОЗ додав, що найближче до “червоного” рівня епідемічної небезпеки перебуває Чернівецька область, потім йдуть Тернопільська, Волинська та Закарпатська області.

Тобто ми знову бачимо Західну Україну. Хоча в абсолютних цифрах великі показники в Києві, Харкові, але в розрахунку на 100 тисяч населення все-таки Західна Україна страждає більше. І завантаженість ліжок там більша, і завантаженість ліжок із киснем більша, – підкреслив він.

Ляшко додав, що якщо буде загроза наднавантаження на систему охорони здоров’я, тоді буде пропонуватися ввести “червоний” рівень у конкретній області.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм