Чи варто визначати рівень антитіл: поради прикарпатської лікарки. ВІДЕО

Чи можна за кількістю антитіл визначити рівень імунітету, необхідність вакцинації чи захисту від коронавірусу? Сьогодні багато українців масово здають аналізи на визначення кількості антитіл.

Чи справді цей процес важливий і корисний – розповіла директорка Коломийського центру первинної медико-санітарної допомоги Марії Буртик, пише Ратуша з посиланням на НТК.

Вся історія з рівнем антитіл – це дуже гарний маркетинговий хід приватних лабораторій. Я скажу так: якщо у вас є зайві кошти, ви можете витрачати їх і визначати рівень антитіл. Але у нас, у медиків немає жодного нормативного документа, який би регламентував співвідношення рівня антитіл і ризиків захворіти чи не захворіти на коронавірус, – каже Марія Буртик.

За її словами, чимало людей роблять аналіз на визначення кількості антитіл. Результати в кожного різні, а формуються антитіла після одужання. Щоправда, чи впливають вони на імунітет і відповідно опірність організму до повторного зараження, достеменно невідомо.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті центри вакцинації змінили робочий графік

Медики не рекомендують користуватися цим і при вакцинації.

У світі немає жодної рекомендації щодо того, щоб визначати рівень антитіл на коронавірус, а тим більше на основі антитіл приймати рішення про вакцинацію. Такого не робить ніхто, – каже медик.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм