“Часи”, яким не потрібні епітети: виставка харківської художниці у Франківську. ФОТО

У Центрі сучасного мистецтва в Івано-Франківську 25 травня відкрилася виставка художниці з Харкова Поліни Кузнєцової “Часи”.

Десять із 16 картин експозиції створені після 24 лютого, — розповіла авторка Суспільному, пише Ратуша.

“Ця робота — це наче застиглий стан. Моє сприйняття того, що відбувається”, — показує Поліна Кузнєцова “Весняну картину”.

Рожева мрія покривається чорним скорботним полотном — це головний образ виставки, — каже авторка. Деякі твори – частина попереднього проєкту мисткині “Мрії”, вони були написані протягом 2019-2021 років. Більшість — це її власні емоції та переживання від того, що відбувається в Україні від 24 лютого.

“Ці чорні човники – я дивилася кадри з Бучі, бачила ці пакети, в які упаковують тіла. І вони здалися мені схожими на човники. Виходить, що моя рожева тканина мрії — це теж був дощовик, якийсь пластик, який перетворився на такий образ”, — пояснює авторка задум.

Відвідувачка Світлана переїхала до Франківська з Харкова. Про виставку землячки дізналася із соцмереж. Каже, що і раніше відвідувала виставки мисткині.

“У нас всіх життя поділилося на “до” і “зараз”. І щось буде після. От це – зараз. Я навіть не можу назвати це словами. Я відчуваю так само як і Поліна це відчуває. Мені дуже подобається ця її серія”, — ділиться враженнями Світлана.

Експозицію Поліни Кузнєцової у Франківську запланували на початок 2022 року ще до війни, розповідає директор Центру сучасного мистецтва Андрій Шнайдер.

З початком бойових дій художниця виїхала з Харкова до Таллінна, але виставку в Україні не скасувала.

“Це важливо і це цікаво. Люди, які тут живуть, вони звикають, вони знають одне одного, знають своє. А це ніби щось свіже. Це як ви в кімнаті сидите-сидите і раптом відчиняєте вікно, і заходить свіже повітря. Ефект той самий: це свіже повітря для свіжих роздумів і свіжих ідей”, — каже Андрій Шнайдер.

За словами Поліни Кузнєцової, це – найскладніша виставка в її житті. З обстрілюваного Харкова її роботи рятували друзі з Харкова та Києва, а талліннську частину допомагали транспортувати в Україну волонтери.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм