Бурштин залишається лідером із забруднення повітря на Франківщині. ІНФОГРАФІКА

На Франківщині протягом минулого року в повітря потрапило 140 433 тонни забруднюючих речовин. Понад 3/4 — це викиди із підприємств міста Бурштин.

Про це повідомили в Головному управлінні статистики області, пише Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Головними забруднювачами повітря в регіоні залишаються підприємства, які розташовані на території Бурштина. На них припадає понад 78 % від загальної кількості викидів. Тим не менше, у порівнянні з 2019 роком кількість шкідливих речовин зменшилася на майже 60 тисяч тонн.

На другому місці за забрудненням перебуває місто Калуш, підприємства якого викинули у повітря майже 13 тисяч тонн шкідливих речовин.

Порівняно з 2019, у 2020 році кількість викидів у повітря на Франківщині зменшилася на 31,5 %. Однак є райони, у яких ця цифра зросла.

Зокрема, у місті Болехів кількість шкідливих викидів у повітря зросла у понад 7,6 раза.

У решті районів у 2020 фіксували зменшення шкідливих викидів. Зокрема, у Богородчанському (понад 745 тонн), Рогатинському (на понад 680 тонн) та Тлумацькому (на понад 19 тонн) районах, містах Бурштин (на майже 60 тисяч тонн) та Коломия (на 92 тонни).

До слова, Державна екологічна інспекція Карпатського округу з березня 2019 року не здійснювала перевірку Бурштинської ТЕС. Оскільки упродовж 2019-2020 років інспекцію чотири рази не допускали на об’єкт.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм