Без питної води та свіжого повітря: представники Омбудсмена перевірили франківський пансіонат. ФОТО

Працівники офісу Омбудсмана в Івано-Франківську перевірили приватний будинок-пансіонат «Тепло родини» на додержання прав людини, у тому числі заходів, щоб запобігти поширення COVID-19, де виявили численні порушення.

В будинку проживають 28 осіб, 11 з яких лежачі, по 3-5 осіб у кімнаті. Їх доглядають дві людини, які працюють вахтовим методом по 15 днів, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу відомства.

Членами моніторингової групи виявлено недоліки в організації роботи, які призводять до порушення прав мешканців будинку. Так, у деяких чоловіків були наявні гематоми на руках та обличчі. Як пояснили самі мешканці та персонал, чоловіки часто між собою б’ються,- йдеться в повідомленні.

ДО ТЕМИ: Представники Омбудсмана виявили численні порушення в Яремчанському відділенні поліції. ФОТО

Сама будівля двоповерхова. На верхній поверх ведуть стрімкі дерев’яні гвинтові сходи. За словами персоналу, були випадки, коли мешканці падали і травмувались з них. При цьому в будинку “не здійснюється належна фіксація травм“.

Мешканці не мають доступу до питної води (споживають сиру воду з крана системи централізованого водопостачання). Крім цього, вони скаржилися на якість харчування та малі порції. Через відсутність в будинку відповідної документації, неможливо встановити дотримання натуральних добових норм харчування, які застосовуються в аналогічних установах сфери управління Міністерства соціальної політики України,- інформують у пресслужбі.

ДО ТЕМИ: Представники Омбудсмана перевірили ізолятор у Надвірній: які порушення виявили. ФОТО

За результатами перевірки, житлові кімнати не облаштовані відповідними меблями, зокрема столом, стільцями та шафою. Не забезпечується право підопічних на доступ до свіжого повітря, оскільки більшість мешканців потребують супроводу під час прогулянок, лежачі хворі на вулиці не бувають.

Крім цього, не забезпечено право мешканців на безпеку. Зокрема, у будинку не встановлено протипожежної сигналізації, при цьому, маломобільні громадяни проживають на другому поверсі. Не відведено спеціального місця для паління, а вхідні двері постійно замкнені персоналом, у зв’язку з чим один підопічних палить у житловій кімнаті. Наразі з’ясовується інформація щодо результатів проведення перевірки з протипожежної безпеки, яка мала бути проведена в геріатричних установах приватної форми власності за дорученням Мінсоцполітики на початку 2021 року,- зазначили у відомстві.

Керівництву приватного будинку «Тепло родини» направлять звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм