Бензин, дизель і газ: Яка ситуація з пальним на АЗС Івано-Франківська

З початком війни більшість мешканців Івано-Франківська суттєво відчули наслідки дефіциту пального. Бензин, дизель та газ періодично то з’являються, то зникають на АЗС міста. Вартість пального значно зросла та проблемою є не це, а скоріш – його нестача через що водії чекають в довжелезних чергах на заправках.

Яка ситуація на АЗС в Івано-Франківську тепер? Перевіримо чи є пальне на АЗС Франківська і які ціни.

Перша заправка. Біля колонок – жодної машини. Електронне табло із цінами теж порожнє. Але сама АЗС відчинена. Працівник Сергій каже: востаннє паливо завозили кілька днів тому – небагато і то лише дизель, який водії розібрали за лічені години.

«Тільки паливо з’являється – люди за бензовозом їдуть. Бачать бензовоз, так зразу вони. Зразу черги стають. Відпускаємо двадцять літрів на руки. Людей багато, ажіотаж. За пару годин і його немає», – розповідає Сергій, працівник АЗС.

Продавали дизель – по 58 гривень за літр. А ось бензину і газу в них немає давно.

«Бензин востаннє був десь 10 травня. Бензин взагалі рідко. Тобто, весь цей час у нас лише дизпаливо було, і все. На даний час так. І то воно буває лише раз в тиждень. Раз в тиждень привозять. І дуже із перебоями. Чому так не знаємо», – додає Сергій, працівник АЗС.

Їдемо далі. Наступна заправка. Те, що на ній паливо є – помітно ще здалеку. Кілометрова черга за дизелем та газом. Бензину тут – нема. Назар стоїть уже майже годину. Каже: йому ще пощастило, адже доводилося стояти і довше. І не завжди успішно. Паливо закінчувалося раніше, ніж він встигав доїхати до колонки.

«Є група Івано-Франківськ, в якій інформують, де є паливо. Коли треба заправитись – заходимо і питаємо», – каже Назарій, водій.

Востаннє Назарій заправляв авто ще місяць тому. І за цей час, каже, ціни на пальне майже не змінилися. Літр газу тут – 42 гривні. Дизель – теж стабільний.

«Більше 58 гривень дизель не піднімається. Та ціна космос», – додає Назарій, водій

«Дивно те, що як-то кажуть обіцяли, що якщо ціна вільна буде – то черг не буде. Повірте, ціна вільна стала, а черги як були, так і залишилися», – зазначив Тарас, водій.

І франківцю Тарасу у них доводиться стояти по кілька разів на тиждень. Каже: багато їздить по роботі. Інколи за день намотує сотні кілометрів. Тож, коли чує, що десь з’являється дизпаливо – відразу заїжджає.

«А на вихідних вийшло так, що два дні не рухався, бо не було чим. І що саме головне: моніторив і ці два дні нічого не було. Було, але аж за Франківськом. Треба було їхати 20-25 кілометрів. Ну який сенс тратити пальне, аби заправити пальне?», – запитує Тарас, водій.

Тож у місті бензину так і не знайшли. Їдемо його шукати – в села. На одній із заправок за містом – тільки газ. Ціна – 41.95 грн.

Кілька кілометрів за містом і ось – чергова заправка. Щоправда, останні кілька тижнів – вона більше працює як продуктовий магазин, або кафе.

«Дизель був десь приблизно дві неділі тому. Бензину не було ще давніше. А коли був – не пам’ятаю. Продаємо магазинне, хот-доги, кава. Працюємо, як кафе», – відзначає Василь, працівник АЗС.

Коли знову зможе з’явиться пальне – працівники АЗС не знають. Знають лише – за якими цінами: 92 – 47.50 грн., 95 звичайний – 47.86 грн., 95 power – 51,99 грн., дизель звичайний – 49.38 грн., і дизель power – 57.99 грн., газ – 40.99 грн.

В результаті, проїхавши 5 АЗС, – на шостій нарешті пощастило. Знайшовся бензин. Ціна за літр 49 гривень. Ну що ж стаємо в чергу. Судячи із кількості машин, стояти тут доведеться щонайменше годину.

Разом у черзі – й Павло. Його автівка на газу. На відміну від дизеля і бензину, каже чоловік, із ним – проблем нині немає. Продають газ майже на всіх АЗС. Щоправда, ціни всюди – різні.

«Ціни високі, але розуміємо ситуацію, яка є в країні. Тому до дешевших цін вже і не готові», – зізнається Павло, водій.

А ще газ єдине пальне, яким можна заправитися в необмеженій кількості. Бо на дизель і бензин – ліміти. Різні – на кожній АЗС.

На одних заправках, якщо є мобільний додаток – заправляють сорок літрів. Нема додатка – десять. На великі машини вищого тоннажу і чотирьох метрів – дають сто літрів. А от газу необмежено, поки що.

Не на камеру водії розповідають, що купити скільки хочеш можна нині і бензин, і дизпаливо. І для цього навіть не треба стояти у черзі. Запитаєте – де? У «нелегалів». Втридорога.

за матеріалами Версії, єдиний марафон новин

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм