“Це молитва за людей”: юні франківські актори презентують виставу “Бабин Яр”. ФОТО

Цієї середи, 29 вересня, у Франківському драмтеатрі юні актори презентуватимуть нову виставу – “Бабин Яр”.

Про це йшлося на сьогоднішній пресконференції у театрі, передає Ратуша.

29 вересня виповнюється 80 років від трагічної події голокосту, розстрілу і геноциду не тільки єврейського народу, але й українського. Тому що там було багато українців, які потрапляли туди не знаючи куди вони йдуть. Для України це важлива подія, тому що наші люди, ціною власного життя, переховували у себе євреїв, – розповів режисер вистави Олексій Лейбюк.

Над постановкою працювала старша група Дитячої тeатральної майстерні при театрі. Діти самостійно шукали свідчення про трагедію Бабиного Яру:

Це буде 12 реальних історій, 12 людей, які їх розповідатимуть. Ми зробили документальну драму, діти півтори години знаходитимуться на сцені, говоритимуть монологи.

За словами режисера, спочатку з дітьми було важко працювати, адже більшість не знала про цю трагедію.

Мені було дивно, коли на першому занятті половина дітей не знала, що таке Бабин Яр. Можливо, тому для мене це стало головним імпульсом для початку створення даної постановки, – поділився Олексій Лейбюк. – Ми разом подивилися документальний фільм. Згодом діти приносили монологи, читали і в них з’являлися сльози на очах. Тоді я зрозумів, що щось може вийти. Сльози – не головне, але важливо, щоб вони відчували. Діти насправді відчувають більше, ніж ми. Вони розуміють, що відбулося і розуміють, що ніхто не знає, що буде завтра.

Творці вистави використали документальні свідчення та iсторичні факти, а також єврейські народні пісні, колискові й символічні речі – дитячі іграшки, шматок хліба, свічку, книгу, скрипку, які стали останнім, що нагадує тим, хто вижив, про їхніх рідних.

Є також умовна «Стіна плачу», а у фіналі з’являються реальні фото жертв Голокосту.

Від мене це була дань єврейському та українському народу, які тоді ні за що зникли з лиця землі. У виставі дуже багато молитов на івриті, це наша молитва за людей, які загинули, – сказав режисер.

Вистава відбудеться 29 вересня о 18:00 на камерній сцені Франківського драмтеатру.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм