Автомобілі, вантажівки та екскаватори. Як франківські волонтери допомагають бійцям на фронті

Двоє волонтерів з Івано-Франківська Мирослав Федорків та Ірина Ружицька відправили українським військовим з початку повномасштабної війни три пікапи, два мікроавтобуси, вантажівку та мініекскаватор.

Допомогу вони надсилають для бійців 68 окремої єгерської бригади, розповіли волонтери кореспондентці Суспільного, пише Ратуша.

Гроші на допомогу вони шукали після запитів керівництва військової бригади, розповідає Мирослав Федорків.

“Ми ставимо перед собою великі цілі. По них важче “промазати”, скажімо так. Такому невеличкому колективу людей, як у нас, на мою думку, вдається суттєво допомагати, принаймні тій бригаді, тому батальйону, для якого ми волонтеримо. Це дозволяє нашим військовим мати ту перевагу, якої не матиме ворог. Можливо, не в кількості техніки та боєприпасів, але в кількості підтримки”, — каже Мирослав Федорків.

Гроші та гуманітарну допомогу волонтери отримують з-за кордону та від франківців. Мирослав Федорків розповідає, йому важко підрахувати, скільки грошей вдалося зібрати з 24 лютого на потреби Збройних сил України.

“Допомагають нам абсолютно різні ініціативи від місцевого бізнесу, рестораторів. Є кілька закладів, які зголосилися щотижня віддавати частину свого заробітку. Це — постійний потік інформації та грошей, пожертв від меценатів. Наприклад, пікапи коштували приблизно 3-5 тис. євро. Мініекскаватор коштував 188 тис. грн”, — говорить Мирослав Федорків.

Зараз волонтери збирають гроші на вантажний дрон, який виготовляють у Дніпрі. За словами Ірини Ружицької, волонтери зібрали 70% від суми, яка потрібна для покупки. Дрон для бійців, каже волонтерка, планують купити до кінця тижня.

“У нас — винахідливі хлопці, вони багато чого самі розробляють. Так вони додумалися скидати з вантажних дронів оркам на голови міни, бомби. Сьогодні я консультувалася з аеророзвідкою, то кращого дрона поки що в Україні, саме вантажного, який би піднімав таку вагу, немає”, — розповіла Ірина Ружицька.

Зараз на складі волонтерів є трохи медикаментів, їжа, сухпайки та одяг для військових. Кілька днів тому продуктів та речей було більше, але їх вже відправили бійцям на передову, каже Ірина Ружицька. Такі пакунки для військових волонтери намагаються надсилати щотижня.

“Думаю, десь в п’ятницю ми знову будемо їхати на кордон та зустрічати гуманітарну допомогу для наших хлопців. Допомога надходить з Чикаго”, — додала Ірина Ружицька.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм