Автомобілі та квадрокоптери. Як волонтери “Української єдності” допомагають ЗСУ

Волонтери благодійного фонду “Українська єдність” передадуть військовим пікап, 12 квадрокоптерів, 10 далекомірів, тепловізор та два планшети. Усе бійцям на фронт відправлять найближчими днями.

Про це розповів керівник фонду Петро Матейко, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

З його слів, зараз волонтери облаштовують командне авто вартістю 17 тис. євро. Загалом від початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну фонд придбав та передав на передову приблизно 15 автомобілів.

Волонтер Іван Хом’як каже, що зараз їхня організація отримала партію реабілітаційних засобів від партнерів із США.

“Це — реабілітаційні засоби, наприклад, милиці, різні насадки на ноги та руки, засоби, якими користуються після травм. Частину ми вже відправили у госпіталь в Харкові разом з автомобілем швидкої допомоги. Автівку ми завантажили. Частину отриманих засобів ми ще будемо розподіляти”, — говорить Іван Хом’як.

За його словами, усю допомогу волонтери надають адресно: спочатку фонду надсилають запит, за яким вони збирають посилки. Замовлення отримують як від госпіталів, так і від військових. Іван Хом’як каже, у зоні бойових дій воїни потребують і таблетки від головного болю, і дороговартісні ліки.

“В останній партії допомоги зі США ми отримали велику партію фіксаторів для ніг. Вони потрібні для реабілітації наших військових. Фіксатор складається з двох-трьох частин”, — розповів волонтер.

До збору допомоги в США долучилися і діти, каже Іван Хом’як. Вони зібрали індивідуальні гігієнічні набори для військових, в кожен з яких поклали листівки зі словами підтримки та подяки.

Благодійний фонд “Українська єдність” юридично запрацював у березні. Але, за словами керівника організації Петра Матейка, від початку пандемії COVID-19 у 2020 році волонтери допомагали людям продуктами та ліками. Також вони підтримували жителів області під час повені у 2020 році.

Зараз, розповідає Петро Матейко, фонд працює у кількох напрямах: забезпечує амуніцією та медикаментами воїнів на передовій, допомагає переселенцям продуктами та побутовою технікою й проводить заходи для дітей.

“У частині продовольства — понад 300 тонн, ми нещодавно зводили інформацію. Придбали та передали бійцям 15 авто. Треба розуміти, що буває й так, що ми за свої гроші купуємо автомобілі. А буває, що ми йдемо в складчину. Наприклад, вони знаходять авто, ми оплачуємо, вони доставляють. Таким чином працюємо. Нещодавно закупили Volkswagen Т5 для наших хлопців на передову і працюємо над його облаштуванням. Авто передамо нашим підрозділам”, — сказав Петро Матейко.

Волонтери фонду також планують передати ліки у кілька госпіталів та переселенцям в Івано-Франківському районі.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм