ARMY MMA: ветерани з Прикарпаття відновлюються за допомогою спорту і готують міжнародний турнір

Напередодні Дня українського добровольця кореспондент АрміяInform зустрівся з головою громадської організації ARMY ММА Назарієм Кішаком. Він — воїн-доброволець, учасник АТО/ООС, спортсмен, а нині і радник міського голови з питань безпеки та правопорядку Івано-Франківської міської територіальної громади.

Прикарпатець родом із Делятина. З семи років Назарій займався тайським боксом, потім виступав на професійній арені, був тренером та працював у сфері охорони, пише Ратуша.

З перших днів Революції Гідності брав участь у її подіях, зазнав поранення в ліву ногу під час розстрілу «Беркутом» мирних протестувальників. З початком війни на сході України спочатку займався волонтерством, а після однієї з поїздок зрозумів, що мусить воювати.

Спершу я був в одному із добровольчих підрозділів. Коли ж дізнався, що в Івано-Франківську формується батальйон особливого призначення «Івано-Франківськ» при УМВС, то вирішив: хочу воювати саме в його складі, — розповідає Назарій Кішак.

Разом із батальйоном Назарій пройшов на Сході країни 13 ротацій. До 2018-го виконував бойові завдання в районі населених пунктів: Мар’їнка, Маріуполь, Широкине, Сопине, Авдіївка та Красногорівка.

ДО ТЕМИ: В Івано-Франківську Нацгвардія провела навчання за участі румунських жандармів. ФОТО

Я пішов на схід зі своїми друзями, адже зрозумів: якщо всі сидітимемо вдома, то можемо більше не побачити нашого синьо-жовтого прапора, — зазначає воїн-доброволець.

Він пригадує, що на війні найважче було наводити порядок та дисципліну з місцевим населенням. Зокрема з тими, які підтримували проросійську ідеологію псевдореспублік.

Наразі Назарій Кішак займається громадською діяльністю. Зокрема, пропагує на рівні міста і краю залучення ветеранів до занять змішаними бойовими мистецтвами — так званими ММА (mixed martial arts). З однодумцями спортсмен-атовець не лише бере участь у турнірах з цього виду бойового мистецтва, а й залучає побратимів, аби вони проводили заняття з юними прикарпатцями в школах і ліцеях, засновували секції, займались тренерською діяльністю.

Специфіка спорту передбачає, як би це дивно не звучало, реабілітаційну складову, — говорить Назарій Кішак. — Хлопці, які професійно займались спортом, можуть передавати знання і навички іншим. Соціалізуватись через спілкування з молоддю. До нас приходять і люди старшого віку, наші побратими, які не займались бойовими мистецтвами, але хотіли б навчитись бою голіруч. Кожне тренування — це і фізична підготовка, і розтяжки, які позитивно впливають на стан людського тіла. Окрім того, діяльність нашого бійцівського товариства має патріотичну складову. Ми проговорюємо з учасниками ті чесноти і принципи, які українці відстоювали історично, шануємо героїв, розповідаємо про те, що маємо захищати, аби наша країна продовжувала бути вільною, незалежною. Ба більше, ветерани з Прикарпаття виходять на міжнародний рівень, популяризуючи армійський ММА та залучаючи до змагань воїнів та ветеранів з-за кордону. Днями мали зустріч із Почесним Консулом Хорватії в Україні паном Віталієм Запухляком. Ми домовились про майбутню співпрацю, яка передбачає започаткування, реалізацію та обмін досвідом щодо реабілітації учасників бойових дій України, військових з Хорватії через засоби спорту. Зокрема, розвиток та поширення програми змішаних бойових мистецтв ARMY MMA.

ДО ТЕМИ: Понад 400 призовників з Прикарпаття проходитимуть службу в армії

Назарій Кішак говорить, що завдяки цій зустрічі вирішено запросити до Івано-Франківська команду військових Хорватії, що займаються змішаними бойовими мистецтвами, для участі в Міжнародному чемпіонаті ARMY MMA 2021, який запланований на липень 2021-го. Окрім хорватів, у турнірі братимуть участь бійці-ветерани із США, Польщі, Румунії та інших країн.

За понад два роки існування нашої ініціативи її учасники демонструють відчутний прогрес і щодо спортивних успіхів, і стосовно психологічної реабілітації, — говорить атовець Назарій Кішак. — Агресія та негативні наслідки бойових травм і контузій «спалюються» під час тренувань, на рингу. Хлопці зауважують, що в повсякденні стали спокійнішими, впевненішими. Спорт соціалізує і зміцнює захисників. То ж ми просуватимемо наш досвід далі.

До слова, міжнародний турнір з ARMY MMA 2021, який відбудеться на Прикарпатті за підтримки Української федерації змішаних бойових мистецтв UFMMA та Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міськради, матиме всі регалії професійного спортивного заходу. Вже готовий навіть чемпіонський пояс, який здобуде переможець. Тож АрміяInform обов’язково розповість про перебіг цього унікального спортивного дійства!

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм