Андрій Михальчук: Сподівання, що внутрішній туризм виросте через закриті кордони — не виправдалися

У червні попит на тури вихідного дня був мінімальний.
У червні попит на тури вихідного дня був мінімальний.

Епідемія коронавірусу завдала чи не найбільших збитків сфері туризму. Позаяк карантинні обмеження стосуються, як перетину державного кордону, так і поїздок всередині країни.

Про те, як карантин вплинув на туристичну галузь кореспондентам Ратуші розповів директор франківської турагенції “Мандрівочка” Андрій Михальчук.

Від початку послаблення карантину працювати було дуже важко, ділиться пан Андрій. Багато туристичних об`єктів, через які проходили стандартні маршрути, ще були зачинені.

Працівникам турфірми довелося все максимально уточнювати і корегувати програми турів.

У червні попит на тури вихідного дня був мінімальний – наклалося усе: страх захворіти, дощова погода, відсутність іногородніх туристів у місті, які часто купляють наші екскурсії…а в кінці місяця до всього переліченого додалася повінь. В результаті, червень для нашої турагенції став збитковим: ми більше коштів потратили на рекламу і зарплату, ніж заробили, – розповів директор турагенції.

Туристи, під впливом сюжетів із телебачення про наслідки повені отримали певний страх і ще дотепер питають, чи безпечно їздити

Під час і після повені ми завжди стежили за інформацією щодо проїзду. І вже 28 червня організували перший похід після паводку, хоча ще 23-24 у горах були дощі

Адрій Михальчук додає, що туризм має чітко виражену сезонність – з середини березня до жовтня. Інші місяці, як правило, мають або нульову рентабельність, або навіть збиткову. Тому, за його словами, 2,5 місяці (з березня до травня) повноцінного карантину для туризму – це як 5 місяців для інших видів діяльності.

У липні ситуація трішки стабілізувалася. Але за три пари вихідних ми організували вдвічі менше виїздів, ніж минулого року за цей самий період. Тобто у липні вийшли на показник 50% від минулого року. А у червні – тільки 20%. Сподівання, що внутрішній туризм виросте через закриті кордони — не виправдалися, – розповів пан Андрій.

Як зазначає власник турагенції, станом на сьогодні планувати подальшу діяльність – важко. Працюватимуть до кінця вересня, а далі все залежатиме від обставин.

Юлія Гавриленко

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм