81-річний прикарпатець встановив світовий рекорд. ФОТО

Іван Файчак – багаторічний викладач кафедри фізичного виховання і спорту ІФНТУНГ, а сьогодні –інструктор з фізичного виховання Центру молодіжного спорту.

Цьогоріч Іван Файчак привіз з IХ літніх Всеукраїнських ігор ветеранів легкої атлетики імені М. М. Баки, які відбулись нещодавно в Дніпрі на стадіоні «Олімпійські резерви», дві срібні та одну золоту медаль, встановивши світовий рекорд у віковій категорії 80+ з  бігу 200 м з бар’єрами за 49.35 сек, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу ІФНТУНГ.

А ще він посів ІІ місце у категорії бігу 80 м з бар’єрами та зі стрибків у довжину. І це лише особисті здобутки. А є ще й командні: учасники з Івано-Франківщини здобули ще й командні нагороди, – йдеться в повідомленні.

З притаманною йому енергією Іван Ількович розповідає про змагання:

«Біг з бар’єрами – дуже травматичний вид легкої атлетики. Для категорії 80+ навіть змінили умови забігу – не 300 м, а 200. Й все рівно охочих не надто багато. Для мене світовий рекорд у цій категорії – це велика моя перемога й усієї країни. Але на цьому зупинятись не збираюсь. Планую потрапити на ветеранський чемпіонат світу. І хоча я вже маю тринадцять європейських нагород і ніяк не порахую, скільки з всеукраїнських змагань, хочу позмагатись там за перемогу, бо відчуваю у собі потенціал. І хоча я людина й так цілеспрямована, світовий рекорд на змаганнях в Дніпрі неабияк мене надихнув».

До слова, організатором змагань була відносно молода громадська організація Ветерани легкої атлетики України. Виборювати перемоги нашим спортсменам довелось з-поміж 213-ти учасників, які представляли 24 області України. І хоча помітно збільшилась кількість учасників більш «молодих» вікових категорій, приїхали й аксакали спорту, яким далеко за 90 років. Попри спеку боротьба була жорсткою.  За оцінкою спортсменів і суддів, змагання пройшли на високому рівні.

Університетська спільнота вітає нашого рекордсмена з перемогою й бажає здоров’я, наснаги та удачі на чемпіонах всіх рівнів! А в ІФНТУНГ будуть щиро вболівати за Вас і тримати кулачки!

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм