Переїдання і зловживання алкоголем: після свят чимало франківців звертаються до лікарів

Після різдвяних свят до франківської лікарні звертається чимало пацієнтів з гострими панкреатитами, що виникає внаслідок переїдання та зловживання алкоголем.

Про це розповіла завідувачка відділення гастроенторології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Ольга Романів, пише Ратуша.

За її словами, організм людини потребує балансу та міри, якісної та здорової їжі, проте після посту люди їдять багато і часто не мають стриму.

«Порушення режиму харчування майже ніколи не обходиться без наслідків, а якщо зловживаємо алкоголем, гострою та жирною їдою, то однозначно шкодимо собі, – зазначила лікарка. – Здавалося б очевидні правила, про які ми всі добре знаємо, проте їх слід повторювати, а головне – дотримуватись: їжа з акцентом на клітковину та білок, відсутність генно-модифікованих продуктів, обмежене споживання жирів, достатній сон, поміркованість та баланс у всьому».

Лікарі відділення акцентують, що симптоми панкреатиту дуже схожі на більшість хвороб шлунково-кишкового тракту, тому варто одразу звертатися до фахівців, адже вчасна діагностика та правильне лікування можуть вберегти від неприємних і важких наслідків.

ДО ТЕМИ: Різдвяне диво: у Франківську влаштували святковий обід для потребуючих. ФОТО

Гастроенторолог Віталій Петрина додав також, що сьогодні пусковим фактором багатьох недуг шлунково-кишкового тракту є стреси, тому закликає бути уважнішими до проявів своєї поведінки, реакцій на ті чи інші життєві обставини, з увагою і турботою ставитись до свого організму та не зволікати зі зверненням до фахівців.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм