6 замість 14: що чекає нові районні ради Прикарпаття після виборів. ВІДЕО

Калуський, Надвірнянський, Косівський, Коломийський, Верховинський та Івано-Франківський – шість нових районів утворено на Прикарпатті. Відповідно, планують створити і шість райрад.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Суспільне.

За словами президента Української асоціації районних та обласних рад Сергія Чернова, чітких положень щодо того, як мають працювати ці ради, зараз немає. Адже не були внесені зміни до Конституції та не був ухвалений закон, який би чітко визначав сферу діяльності рад:

Розпочати роботу, провести організаційні сесії можливо з урахуванням чинного закону “Про місцеве самоврядування”, але далі працювати без чітко визначних повноважень і без ресурсів фінансових, які б дали можливість виконувати ці повноваження, буде не можливо. І треба, щоб Верховна Рада найближчим часом розглянула законопроєкт, який там знаходиться давно.

ДО ТЕМИ: Стало відомо, скільки голосів набрали кандидати на посаду міського голови Івано-Франківська

Юрисконсульт Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Михайло Івашків розповідав, що найбільше проблем буде з тими районами, які збільшаться, а саме – з Коломийським, Калуським та Івано-Франківським. Усі ці питання може вирішити законопроєкт 3651, який є на розгляді Верховної Ради:

Цей законопроєкт передбачає, що Кабмін буде визначати питання реорганізації та ліквідації РДА. Я вважаю за доцільне, там, де немає районної державної адміністрації, йти за звичайною процедурою утворення такої РДА. І вже шляхом приєднання тих РДА, які є в районах, що ліквідовують, здійснити процедуру реорганізації.

ДО ТЕМИ: Стало відомо, скільки партій потрапило до Івано-Франківської міськради 

Щодо повноважень, якими наділять новостворені органи влади, то їх юрист зазначив, якщо говорити про місцеві органи виконавчої влади, районні ради, то це все зрозуміло – укрупнені РДА матимуть ті повноваження, які мали до укрупнення чи до утворення нових:

Стосовно районних рад, то вони залишилися представницькими органами, які виражають спільні інтереси територіальних громад відповідного району. Враховуючи те, що є райони і районні ради, то вони продовжують функціонувати, але наразі не визначено, які в них будуть повноваження.

Голова громадської організації “Центр політичних студій” Віталій Світлик розповів, що створювати ради зараз – це робити крок назад:

Зараз вже ОТГ мають прямі відносини з державним бюджетом. І ці відносини не передбачають таких ланок, як районні ради. Ми розуміємо, що відбулися вибори, ми проголосували за депутатів, які навіть не знають своїх повноважень. Це нонсенс, створювати орган, не прописавши його повноваження.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм