4666 гривень на день: колишній директор Калуської ТЕЦ судиться за зарплату

У Єдиному реєстрі судових рішень оприлюднено ухвалу Львівського апеляційного суду від 2 серпня у цивільній справі за апеляційною скаргою Державного підприємства «Калуська теплоелектроцентраль-нова» на рішення Франківського районного суду м. Львова від 16 червня 2022 року у справі за позовом колишнього директора Калуської ТЕЦ до цього підприємства (треті особи Кабінет Міністрів України, Фонд державного майна України, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях), про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду про поновлення на роботі.

Суд ухвалив залишити апеляційну скаргу Калуської ТЕЦ без руху, оскільки підприємство не сплатило судовий збір, пише Ратуша з посиланням на Вікна.

Як випливає з судової справи, цивільний позов до Франківського суду міста Львова подав колишній директор Калуської ТЕЦ — про стягнення середнього заробітку за час затримки виконання рішення суду про поновлення на роботі

Суть є такою: 22 лютого 2017 року позивача було прийнято на посаду виконуючим обов’язки директора ДП «Калуська ТЕЦ-Нова». А  17 травня 2018 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, яке тоді здійснювало функції управління теплоелектроцентраллю, уклало з ним контракт про призначення на посаду директора терміном на п’ять років (до 16 травня 2023 року). За контрактом посадовий оклад керівника підприємства становив 79 310 гривень на місяць. Проте менш ніж через рік, 17 квітня 2019 року до контракту внесли зміни, за якими посадовий оклад керівника зріс до 97 990 гривень.

14 лютого 2020 року Міністерство енергетики та захисту довкілля України видало наказ про звільнення керівника Калуської ТЕЦ — за угодою сторін і згідно з поданою заявою.

Однак правомірність цього наказу було оскаржено в судовому порядку і 4 червня 2021 року Франківський районний суд м. Львова визнав його протиправним, скасував наказ Міненерго, поновив екс-директора на посаді та стягнув з Калуської ТЕЦ на його користь середній заробіток на час вимушеного прогулу — понад 1,5 млн гривень.

Рішення суду мало бути негайно виконане, однак наказ про поновлення на роботі екс-керівника не був виданий. Відтак він звернувся до суду з позовом про стягнення з Калуської ТЕЦ середнього заробітку на час затримки виконання рішення про поновлення на роботі — з 5 червня 2021 року по 16 червня 2022 року — це понад 1 млн 222 тис. гривень.

Як зазначено у рішенні суду, «відповідно до довідки 30.04.2021 року, виданої ДП «Калуська теплоелектроцентраль-нова», середньоденний розмір заробітної плати ОСОБА_1 становить 4666 грн. 19 коп.».

Одним словом, понад 1,5 млн гривень на користь екс-керівника з Калуської ТЕЦ вже стягнули. Вірогідно, буде стягнуто ще понад 1,2 млн гривень.

За даними opendatabot.ua, з 24 лютого 2017 року по 19 лютого 2020 року директором Калуської ТЕЦ був Мазяр Володимир Іванович. Нагадаємо, тоді міністром енергетик України був колишній міський голова Калуша Ігор Насалик (з квітня 2016 року по кінець серпня 2019 року). Володимир Мазяр, зокрема, входив до складу комісії з передачі цілісного майнового комплексу ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» у комунальну власність міста Калуша (акт прийому-передачі було підписано 29 травня 2019 року). Тодді йшлося про те, що уряд виділив понад 1,4 млрд гривень на модернізацію теплоелектроцентралі.  Нагадаємо, вже у жовтні того ж 2019 року рішення уряду про передачу ТЕЦ у комунальну власність було скасовано, а майновий комплекс повернули у державну власність.

Згодом Рада профспілок Івано-Франківської області повідомила, що «великих зусиль до справи повернення ТЕЦ у державну власність також доклав директор підприємства Мазяр В. І., а також голова ОДА Денис Шмигаль, що, врешті, дало позитивний результат: відбулося повернення ТЕЦ в державну власність. Робота Калуської ТЕЦ стабілізувалась. Одначе, у зв’язку з вступом України в енергоринок зі збутом електроенергії стало складно. Вона стала неконкурентною».

За даними opendatabot.ua, збитки Калуської ТЕЦ за 2020 рік перевищили 372 млн гривень. Наприкінці минулого, 2021, року Фонд державного майна продав єдиний майновий комплекс державного підприємства “Калуська теплоелектроцентраль-Нова” з аукціону за 801 млн гривень донецькій компанії “Костанза”. 

Серед умов до покупців зазначено збереження основного виду діяльності ТЕЦ упродовж п’яти років, а також погашення боргів із заробітної плати та перед бюджетом, що склалися на момент переходу права власності. Прострочена кредиторська заборгованість підприємства на кінець вересня минулого року становила 214,06 млн грнивень, поточна — 230,8 млн гривень, у тому числі із зарплати — 5,1 млн гривень.  Договір купівлі-продажу Калуської ТЕЦ було укладено 3 грудня минулого року. Станом на 29 грудня минулого року покупець його оплатив.

Днями повідомляли, що працівники підприємства ще з квітня цього року не отримують заробітну плату, а за відсутності коштів підприємство не має можливості повноцінно підготуватись до наступного опалювального сезону. Причиною називали незавершені правочини щодо приватизації ДП «Калуська теплоелектроцентраль-Нова» — не сформовано акт приймання-передачі майнового комплексу підприємства.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм