Це моя перша “бомбіческа робота”: коломиянин Іван Бліндар про зйомки фільму “Я, “Побєда” і Берлін”. ФОТО

Актор Франківського Національного драмтеатру Іван Бліндар зіграє Кузьму Скрябіна у новій кінострічці «Я, “Побєда” і Берлін».

Фільм розповідає про ще зовсім молодого співака-початківця Кузьму, який разом зі своїм другом «мчить» до німецької столиці на старенькій «Побєді», яку планує виміняти там у колекціонера на шестисотий «Мерс», пише Ратуша з посиланням на Укрінформ.

Але бурхливе нічне берлінське життя карколомно вривається в плани нашого героя, змінюючи мету його поїздки та гартуючи характер, і допомагає віднайти своє справжнє «я».

ДО ТЕМИ: “Безславні кріпаки”: 31 грудня вийде фільм за участі актора Франківського драмтеатру. ФОТО/ВІДЕО

Виконавець ролі Кузьми – талановитий молодий актор Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка – Іван Бліндар. Він уже відомий глядачам по зйомках у короткометражному фільмі Аркадія Непиталюка «Кров’янка» та в повнометражному – Марисі Нікітюк «Коли падають дерева». Також він грав епізоди у фільмах «Сквот 32» та «Шлях мерця».

Сам актор зізнається, що це його перша «бомбіческа робота» – головна роль у такому фільмі.

Іван зовнішньо трохи подібний до Андрія Кузьменка (буйними кучерями на голові), але автори кіно одразу акцентують, що ми всі повинні розуміти, що Кузьма-герой – це не Андрій. Тому що є тільки один Андрій Кузьменко.

ДО ТЕМИ: Юні актори з Коломиї здобули гран-прі на Всеукраїнському заході. ВІДЕО

У нас це збірний образ, – говорить режисерка фільму Ольга Ряшина. – Адже кожен зараз пам’ятає свого Кузьму. Навколо безліч людей, які були з ним знайомі, й вони пам’ятають його або таким, яким він був в останні роки життя, або малюють кожен свій образ. А ось таким, яким він був у той період, про який ідеться в повісті й у фільмі, в його 22-23 роки, мало хто його знав.

Автори намагалися витримати баланс між молодим хлопцем у пошуках себе, Кузьмою, якого всі пам’ятають і знають, – з відчайдушністю, енергією, позитивом і тією глибиною його мислення, що з’явилися вже у більш зрілому віці.

ДО ТЕМИ: У Франківську “Новий театр” покаже зворушливу комедію про людей “Собака”

Ми не прагнули копіювати тембр голосу і зовнішність Андрія, ми намагалися відтворити деякі інтонації, міміку, жести, але найголовніше – його світогляд, відчуття себе. Це і є найскладніше в роботі над образом головного героя. Я сподіваюся, що глядачі це побачать, відчують і оцінять, – розповідає пані режисер.

Іван Бліндар поділився своїми враженнями від того моменту, як його затвердили на роль Кузьми. Говорить: одночасно з неймовірною радістю відчув, яка це відповідальність.

Часу до початку зйомок залишалося не так багато, тому я підіймав матеріали того часу, інтерв’ю Скрябіна, відео, записи. Організував сам собі невелику експедицію до Новояворівська – до його школи поїхав, зайшов додому, постукав у квартиру, кажу: «Добрий день!». Вбирав у себе атмосферу його життя.

Він говорить, що усвідомлював, що йому не вдасться домогтися стовідсоткової зовнішньої схожості, швидше робив акцент на внутрішньому стані молодого Кузьми, його самовідчутті.

Проте одну з пісень для саунд-треку актор виконує власним голосом, і ми всі її почуємо.

Своєю найулюбленішою піснею Скрябіна Іван вважає «Кольорову», говорить, що вона одразу йому припала до серця, як тільки-тільки вийшла, і є улюбленою дотепер.

Хоча «Танець пінгвіна» – то є перша пісня, з якої я познайомився з творчістю Кузьми, тоді мені було чи 8, чи 9 років, – сміється виконавець ролі культового співака.

Найулюбленіша фраза Кузьми для актора: «Шкода часу», яку Андрій повторював постійно.

Знаєте, мені здається, що Андрій для багатьох був як старший брат – ось є він поруч, ви б’єтеся, миритеся, проживаєте якісь моменти, ситуації, а коли він іде, відчуваєш всю глибину втрати. Не можу сказати, що відчуваю страх перед оцінкою глядачів, це скоріше хвилювання.

Попереду ще берлінський період зйомок, а далі постпродакшн і вихід у широкий кінотеатральний прокат, який заплановано на 2021 рік.

Весь прибуток після прокату й обов’язкових відрахувань автори «Я, «Побєда» і Берлін» планують передати до благодійного Фонду імені Кузьми Скрябіна, який у березні 2015 року заснувала дружина Андрія Кузьменка – Світлана Бабійчук.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм