На Прикарпатті від початку пандемії 520 дітей захворіли на COVID-19

Від початку карантину на Прикарпатті захворіло 14 835 осіб, з них 520 дітей. 351 пацієнт помер, що складає 2,4% від кількості захворілих.

Про це йшлося на брифінгу з поширення та протидії коронавірусної інфекції, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської облдержадміністрації.

ДО ТЕМИ: COVID-19 на Прикарпатті: від початку пандемії одужало майже 7,5 тисяч осіб 

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак наголосив, що в основному смертність переважає серед  літніх людей, хоча і зареєстровано 2% смертності серед людей віком від 18 до 29 років, 8%  – від 30 до 40 років, 55 хворих зареєстровано з летальним наслідком  у віці 50-69 років, 35% – у віці 70 років і старше.

Однозначно, що навіть у молодому віці смерті пов’язані із супутніми захворюваннями. Однак, хочу нагадати, що карантинні заходи і дотримання всіх необхідних режимів дозволяє уберегтися від захворювання, – зазначив посадовець.

Заступник директора «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Джус  акцентувала, що ситуація в області залишається напруженою і неблагополучною:

Попри те, що за останні минулі два тижні спостерігалося зниження захворюваності,  розслаблятися не слід. Фахівці надалі очікують зростання захворілих, оскільки темпи щоденного виявлення нових випадків у межах наростання.

ДО ТЕМИ: З дому ні ногою: в Україні пропонують ввести карантин вихідного дня 

Також представниця лабораторного центру зазначила, що найбільше поширення інфікування COVID-19 в Коломийському, Калуському, Тисменицькому та Косівському районах і місті Івано-Франківську.

Слід також повідомити, що станом на сьогодні заклади охорони здоров’я та медичні працівники готові до надання медичної допомоги пацієнтам. Вони  оснащені апаратами ШВЛ та забезпечені засобами індивідуального захисту, – йдеться у повідомленні.

Зазначили, що кожного дня постійно збільшується відсоток обладнання киснем ліжок, які розгорнуті у 20 медичних закладах, а це – 1851 ліжко. Заповненість цих ліжок склала 36%. Зі 141 реанімаційного ліжка зайнято 93, серед них – 37 пацієнтів перебуває на апаратах штучної вентиляції  легень. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм