400 працівників прикарпатського наркоцентру опинилися під загрозою звільнення

Комісія з охорони здоров’я та соціальної політики Івано-Франківської обласної ради під головуванням депутата обласної ради від партії «Слуга народу» Андрія Яворського прийняла рішення щодо ліквідації двох медичних закладів: Прикарпатський наркологічний центр та Обласний заклад з надання психіатричної допомоги.

Підставою для прийняття такого рішення, на думку працівників даних підприємств, є надумана причина про фінансову неспроможність даних підприємств, пише Ратуша.

Такими діями посадові особи фактично нівелюють функції Національної служби охорони здоров’я України, визначаючи майбутнє фінансування підприємств, підміняючи ці дані неправдивими фінансовими прогнозами.

Наприкінці 2019 року Івано-Франківський обласний наркологічний диспансер, а згодом комунальне некомерційне підприємство “Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради”, з усіх можливих прогнозів щодо результату медичної реформи в галузі психіатрії (наркології), очікувало щонайменше недофінансування, а в найгіршому випадку, — закриття.

Як показала практика, не все погане, те, що нове. 2020 рік, який був ознаменований підписанням з Національною службою здоров’я 3-х медичних пакетів. Підприємство показало конкурентоспроможність, попит на наркологічну допомогу серед населення, навіть попри пандемію.

Медична реформа дала новий поштовх та мотивацію до покращення умов лікування найнезахищеної верстви населення області – залежних осіб від алкоголю та наркотиків.

Зазначимо, що Наркоцентр в останніх 5-ть років поповнив свій кадровий резерв висококваліфікованими медичними фахівцями, покращив своє матеріально-технічне оснащення, окрім цього, стан фінансування дозволяє безкоштовно лікувати пацієнтів.

Безсумнівним є той факт, що Наркоцентр й надалі може надавати вузькоспеціалізовану медичну допомогу без залучення коштів з місцевого бюджету, адже, їх частка становить всього 6% від загального балансу підприємства.

Зважаючи на це, а також на високий попит наркологічної допомоги, заклад здатний дати відповідь на гострий виклик сьогодення, і працювати на благо містян. Ліквідація ж Наркоцентру призведе до знищення наркологічної служби в регіоні, адже не кожен, хто отруївся алкоголем, вважає себе психічно хворим.

У квітні 2021 року Наркоцентр захистив своє право на отримання трьох фінансових пакетів від НЦЗУ і очікує на підписання договору. Тому будь-які дії обласних чиновників щодо реорганізації медичних закладів є якнайменше зловживанням впливом і підпадає під ознаки кримінального правопорушення.

Провівши аналіз ситуації, яка склалася навколо планів про реорганізацію КНП “Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради” та КНП ”Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради” шляхом приєднання до КНП “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради”, можна стверджувати єдине, що згідно чинного законодавства України та Європейських норм, недопустимо покращувати своє становище за рахунок погіршення стану іншого.

Самостійність, конкурентність та автономність закладу охорони здоров’я і є завданнями медреформи. Під загрозою звільнення опинилися близько 400 працівників підприємства.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм