100 днів на посаді: голова Франківської облдержадміністрації розповів про виконану роботу. ВІДЕО

Цього тижня минає 100 днів як Президент України Володимир Зеленський призначив Андрія Бойчука очільником Івано-Франківської облдержадміністрації.

Про виконану роботу за цей проміжок часу голова ОДА розповів на своїй фейсбук-сторінці, пише Ратуша.

Викликів перед громадою було і залишається чимало, а наш робочий процес відбувається у форматі #КризовийШтаб.

По кожному з напрямків визначені відповідальні особи, які приймають оперативні й максимально ефективні рішення для Прикарпаття.

Своє звітування перед громадою я починаю з основної проблеми у всьому світі – боротьбою з COVID-19, – зазначив Бойчук.

Враховуючи стрімку динаміку поширення коронавірусної хвороби, до лікування пацієнтів із COVID-19 долучили ще 5 лікарень. Тепер хворих скеровують до 31 медичного закладу, де кількість ліжко-місць від початку року збільшили на 1405 одиниць, а їх загальна чисельність на початок квітня становила – 4297 ліжок.

ДО ТЕМИ: Андрій Бойчук: В обласному перинатальному центрі для породіль облаштували палати сімейного типу 

Також хочу нагадати, що в цей критичний період ми отримали велику підтримку від держави, яка полягала не тільки у фінансовому, медикаментозному та матеріально-технічному забезпеченні. Завдяки ініціативі Президента та підтримці Уряду в нашій області було розгорнуто перший мобільний госпіталь ДСНС, який у період найвищого завантаження стаціонарних відділень лікарень також приймав пацієнтів.

Разом зі збільшенням кількості ліжко-місць постало питання забезпечення їх доступом до кисню. І тут також вдалось зробити чимало – 886 ліжок для ковідних хворих за цей період забезпечили киснем.

Загалом доступом до кисню забезпечені 75,2% ліжко-місць.

ДО ТЕМИ: Андрій Бойчук: Розвиток малого підприємництва в умовах пандемії залежить від конструктивного діалогу 

Від початку року на кисневе та медичне обладнання спрямували вже 9,2 мільйона гривень. Зокрема, за рахунок коштів обласного бюджету з початку року придбали 142 двопотокові кисневі концентратори на загальну суму 5,8 мільйона гривень. Лікарні цьогоріч спрямували 6,4 мільйона гривень власних коштів на покращення кисневого забезпечення.

Ще більша фінансова допомога надійшла від Президента та Уряду. Мова йде про 60 мільйонів гривень, які ми інвестуємо у забезпечення медичних закладів для боротьби з COVID-19.

Крім того, значна увага була приділена дооснащенню лікарень необхідним медичним обладнанням за рахунок всіх можливих джерел надходжень. Загальна вартість поставленого в лікарні медобладнання становить 29 мільйонів гривень.

ДО ТЕМИ: Андрій Бойчук: Такі прості речі, як маска – рятують життя 

Усі ці дії разом з карантинними обмеженнями дали можливість знизити темпи поширення захворюваності й дещо стабілізувати ситуацію.

Проте варто пам’ятати, якими зусиллями це вдалося зробити. Щоб ми більше не опинялись у такій скрутній ситуації, прошу всіх дотримуватись елементарних карантинних заходів: носіть маски, зберігайте соціальну дистанцію та мийте руки або користуйтесь дезінфектором. Виконання цих правил – важливий особистий вклад у боротьбу з пандемією!

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм