ТОП-5 озер Карпат, які має побачити кожен мандрівник. ФОТО

П'ять неймовірно красивих, оповитих легендами озер.
П'ять неймовірно красивих, оповитих легендами озер.

Літо – це чудова нагода відвідати туристичні місця нашої країни з неймовірною красою природи, де є і гори, і моря, і ріки, і степи. Дуже пощастило українцям, зокрема, з Карпатими, які не лише приваблюють неймовірними краєвидами, але й наявністю гірських озер, які повинен побачити кожен мандрівник.

Пропонуємо вам найгарніші та найчистіші озера, які сховані в Карпатських горах.

  • Озеро Несамовите – одне з найвищих у Карпатах. Довжина його близько 90 метрів, ширина – 45 метрів. Воно неглибоке, всього 1-1,5 метра. Походження водойми льодовикове.

Озеро розташоване у підніжжі гори Туркул Чорногірського хребта. Природа тут неочікувана і нестримна, в будь-яку мить може початися гроза чи рясний дощ із градом. Але, як відзначають, краса цього озера варта усіх ризиків змокнути.

Згідно народних розповідей, Несамовите – місце, де робиться погода на Чорногорі. Якщо ви кинете в це озеро камінь – піде дощ. Але робити цього не варто, адже це, за повір’ям, може потурбувати душі самогубців… А ще про це озеро згадував всесвітньо відомий письменник Леопольд фон Захер-Мазох, – йдеться у повідомленні.

  • Озеро Бребенескул цікаве не лише своєю назвою, але є й найбільш високогірним озером України. Це природна пам’ятка місцевого значення, розташоване озеро, як і Несамовите, у Чорногорах.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Літній відпочинок у Карпатах. ТОП-5 найкращих пропозицій

Ширина озера – 67 метри, довжина – 147 метрів. Найбільша глибина – 3,2 метра. Це озеро теж льодовикового походження. З нього починається річка Тиса. Температура води навіть в літній період не перевищує 13°C. Але, як відомо, це не зупиняє мандрівників перед плаванням.

Озеро Бребенескул
  • Марічейка – озеро з поетичною назвою, неподалік села Шибене, Верховинського району, Івано-Франківської області. Є неймовірно чистим, адже частково живиться з підземних джерел. А береги його прикрашені соснами і ялівцем.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: На Прикарпатті з’явиться друге містечко “гуцульських гобітів”.ФОТО

Довжина озера – 88 метрів, ширина – 45 метрів. Раніше глибина була до 2 метрів, але зараз заледве метр. Озеро давно популярне серед туристів. Адже повз нього проходив маршрут із Буркута на гору Піп Іван.

Озеро Марічейка
  • Озеро Драгобратське, інша назва якого Івор, розташоване неподалік гірськолижного курорту Драгобрат.

Озеро має ще одну назву – Івор. І пов’язане з романтичною легендою. Начебто, брати-близнюки закохалися в одну дівчину, яка сказала, що обере того, хто принесе їй едельвейс. Квітка ж росте високо на скелях. Тож обоє братів зірвалися в прірву і загинули… Сльози гордої красуні перетворилися на озеро. А поліцейські, які поспішили на місце трагедії, скам’яніли і перетворилися в скелі. Так з’явилися гори Жандарми, – розповідається в повідомленні.

Його довжина – 55 метри, ширина – 21 метр, площа – 0,1 га. Як і попередні озера, Драгобратське доволі мілке: до 1,2 метрів, іноді до 1,5 метрів.

Озеро Драгобратське (Івор)
  • Синевир, або Морське око  найбільше озеро українських Карпат, входить до Національного природного парку “Синевир” і є однією з візитних карток Карпат. На озері облаштований оглядовий майданчик і ресторан. Можна максимально близько під’їхати транспортом. 

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: “Політ” на велосипеді, німецькі санчата, тролея: екстремальні атракціони для відпочивальників у Карпатах

Синевер – доволі велике озеро, має середню площу 4-5 гектарів. Середня глибина становить 8-10 метрів, максимальна — 22-24 метри. Навіть у сильну спеку прогріваються лише верхні 1-2 метри озера. Утворилося внаслідок потужного зсуву через землетрус.

Не обійшлося, звісно ж, без легенд. Озеро нібито утворилося із сліз графської доньки Синь. Плакала дівчина за коханим пастухом Виром. Його наказав вбити батько красуні, – йдеться у повідомленні.

Озеро Синевир, Морське око

За матеріалами 24tv.ua

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм