Сотні франківців вийшли на віче за українську мову. НАЖИВО/ФОТО

Франківці вийшли на мітинг з прапорами та плакатами.
Франківці вийшли на мітинг з прапорами та плакатами.

Кілька сотень франківців зібрало віче на захист української мови, яке відбувається під стінами Івано-Франківської ОДА.

Серед учасників – представники політичних партій, громадських організацій, ветерани АТО, звичайні мешканці, пише Ратуша.

Франківці вийшли на мітинг з прапорами та плакатами , аби задекларувати свою позицію проти спроб обмежити функціонування української мови в Україні, проти намагань відновити процеси русифікації.

Заступник голови обласної ради Василь Гладій зачитав звернення від обласної ради до керівництва держави, з вимогою не розглядати цей законопроєкт.

Звертаємося до Президента України та голови Верховної Ради України з вимогою: перше – припинити нападки на основи української нації та державності, друге – зупинити політику малоросійства та нищення української держави, третє – не допустити перегляд мовного законодавства. Дане звернення прийнято на засіданні представників депутатських фракцій в обласніц раді 15 липня 2002 року, – йдеться у зверненні.

Це лиш спроба сподобатися Москві, тому важливо на місцях сказати, що громада категорично проти сьогодні переглядів закону про мову. І в нас є квоти на українську пісню, на українську книжку чи на українське кіно. Ці закони дозволяють розвивати українську мову. Після таких подій і заборон, які українська мова переживала, сьогодні в черговий раз піднімати цю тему це просто шкідництво і спроба знищити українську державу, – сказав міський голова Івано-Франківська Марцінків

Щоб зупинити перехід на українську мову навчання і залишити на російській з державного бюджету потрібно 56.8 млн грн. на друк російською мовою підручників, а саме в цьому році 38 млн грн. Наші українські гроші для російської мови. Це ганьба, – зазначив депутат облради Василь Попович.

Нагадаємо, на 17 липня запланований розгляд так званого “мовного закону Бужанського”, за яким пропонується скасувати обов’язкове вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм