Змило все, а дали 50 тисяч: на Прикарпатті виник скандал через розподіл допомоги після повені

Сім'я скаржиться, що навіть не може приготувати їжу.
Сім'я скаржиться, що навіть не може приготувати їжу.

У селі Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області паводок за один день змив з подвір’я Ганни Демник літню кухню, стайню, лазню, гараж та дві автівки. За це потерпілій виплатили 50 тисяч гривень.

Сім’я Ганни Демник не згодна з рішенням експертів, які оцінювали збитки від стихії, пише Ратуша з посиланням на ТСН.

Найбільшого удару від паводку в селищі зазнали ми. Наша хата стоїть на початку села, повз неї протікає струмок. Коли була велика повінь, вода, що хлинула згори з лісу, знесла нам літню кухню, баню, стодолу, сарай і гараж. Також знесло два автомобілі, весь металевий паркан, – розповідає Наталія Боднар, донька пані Галини.

Відео паводку потерпіла родина зняла на телефон

Жінка вважає, що експерти призначили їм другу категорію несправедливо:

Думаю, вони скористались моментом, що власник будинку помер понад півроку тому, а мама зараз за кордоном. Залишились лише діти, і вони, мабуть, вирішили, що ми нічого не доб’ємось. Коли приїжджали журналісти і знімали наслідки негоди, то показували лише хати, які розташовані внизу села. Цим хатам дали першу категорію і більшу допомогу.

Ганна Демник зараз перебуває за кордоном. У будинку, на подвір’ї якого паводок змив таку кількість майна, проживає три родини – її двоє синів і донька. В них усіх є свої сім’ї.

У будинку не проведене водопостачання. Тому ми збудували літню кухню, ближче до криниці. Коли мама приїжджала, жила там. Зараз цю кухню знесло водою. Знесло все: і посуд, і побутову техніку, і сантехніку. Сестра не може навіть приготувати їсти, бо все було у тій кухні. Нам дали другу категорію, тому що сам будинок не постраждав. Але ми не згідні з цим, – каже пані Наталія.

Наталія Боднар зазначає, що допомога у 50 тисяч гривень ніяк не покриє їхні витрати.

Мама на це все заробляла власними руками. Важко працювала, ніхто їй цього не подарував. А це все просто змило водою. І допомога у 50 тисяч гривень – це аж ніяк не покриє. Та навіть 300 тисяч гривень, які дають за першу категорію, було б недостатньо. Але це хоч би трохи нам допомогло.

Сім’я вже зверталась на “гарячу лінію” для постраждалих від паводку при Кабінеті міністерств України. Там їм повідомили, що рішення про завдані збитки родині можна оскаржити.

Натомість голова Ланчинської об’єднаної територіальної громади Володимир Попович повідомив, що  рішення стосовно цих матеріальних збитків є правомірним.

Я також вважаю, що цих коштів мало. Але у градації постанови Кабінету міністрів чітко пише, що першу категорію надають тим, у кого будинок зруйнований, який не підлягає капітальному ремонту. Був висновок незалежного експерта, який визначив, що будинок, саме житло цієї сім’ї, підлягає капітальному ремонту, тому вони віднесені до другої категорії.  А як можна змінити акт? Якщо можна оскаржувати наше рішення і постанову Кабінету міністрів, то чому б і ні, – зазначив голова Ланчинської ОТГ.

Загалом, за словами Володимира Поповича, у селищі Ланчин першу категорію надали трьом сім’ям, чиї будинки зруйновано, ще 33 будинки віднесено до другої категорії.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм