“Індекс Біг-Маку”: гривня опинилась серед п’ятірки валют з найбільш заниженим курсом

Цьогоріч українська гривня опинилась серед п’яти валют світу з найбільш заниженим курсом ㅡ вона виявилася недооціненою на 61% у порівнянні з доларом США.

Про це свідчить «індекс Біг-Мак» (The Big Mac Index) видання The Economist, який щороку розраховує курси валют світу за паритетом купівельної спроможності, пише Ратуша з посиланням на Громадське.

За даними видання, «Біг-Мак» в Україні коштує 62 гривні, в той час, як у США він коштує 5,66 долара. Реальний курс гривні, у такому разі, має складати 10,95 гривні за долар.

Різниця між «бургерним» курсом від The Economist та реальним складає 28,14 гривні, таким чином українська валюта виявилась недооціненою на 61,1%. Це п’яте місце у рейтингу найбільш недооцінених валют світу.

ДО ТЕМИ: За 2020 рік прикарпатці заплатили понад 84 млн грн аліментів

Рік тому видання заявляло, що реальний курс гривні мав складати 10,05 гривні за долар, тобто українська валюта була недооцінена на 58,1%. У липні 2020 року за «індексом Біг-Маку» курс гривні повинен був становити 10,33, однак в реальності гривня була куди дешевша — 27,13, тобто недооцінена на 61,9%.

Водночас, за розрахунками видання, цьогоріч найбільш занижений курс мають ліванський фунт та російський рубль. Різниця між реальними курсами цих валют та розрахованими за «індексом Біг-Маку» склала 68,7% та 68% відповідно.

Що це за індекс?

Видання The Economist розраховує за допомогою «індексу Біг-Маку» справедливу вартість валют на основі їхньої купівельної спроможності. Це дослідження проводять щороку з 1986 року.

ДО ТЕМИ: Прикарпатці боргують 560 млн грн за газ та майже 160 млн грн – за тепло

В основі дослідження лежить вартість бургера «Біг-Мак», що продається у мережі фаст-фудів «МакДоналдс». Вважається, що у собівартість такого бургера входять основні харчові продукти, оплата праці, транспортні та податкові витрати, просумувавши які можна отримати узагальнений «споживчий кошик», вартістю якого і міряють обмінний курс валют відносно долара.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм