“Ідентифікувати чинники, які призводять до повеней та зменшити їх негативний вплив”,- Андрій Бойчук про розробку стратегії протиповеневих заходів

Повені та паводки на Прикарпатті відбуваються дуже часто. Минулорічна стихія призвела до руйнування берегоукріплень, водозахисних дамб, автомобільних мостів та доріг, житлових будинків, завдала значних матеріальних і фінансових збитків об’єктам народногосподарського комплексу і населенню. У зв’язку з цим Андрій Бойчук разом зі своєю командою розробляє стратегію протиповеневих заходів.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив голова Івано-франківської облдержадміністрації, пише Ратуша.

Ми створили робочу групу фахівців та експертів, щоб розробити стратегію протиповеневих заходів. До її підготовки долучились представники Програми розвитку ООН, – зазначив Андрій Бойчук.

Завданням стратегії є ідентифікація чинників, які призводять до виникнення природних стихій, зокрема повеней і паводків, та напрацювання конкретних заходів для зменшення їх негативного впливу.

За результатами роботи, були визначені основні території, що зазнають найбільшого впливу внаслідок повеней та паводків, так звані «зони ризику». А також сформовані стратегічні напрямки, за якими необхідно здійснювати комплексні заходи щодо запобігання негативного впливу природних явищ.

Зокрема, це:

  • розчищування русел річок;
  • спорудження вздовж русел рік нових гідротехнічних споруд (дамб, берегоукріплень), а також відновлених об’єктів, зруйнованих в попередні роки;
  • будівництво та/або відновлення мостових переходів, ділянок автомобільних доріг для унеможливлення переривання сполучення між населеними пунктами, забезпечення доїзду екстрених служб, безперервного доставлення харчів та товарів першої необхідності.

Всі ці заходи вартують доволі багато, тому ми працюємо над визначенням їх пріоритетності та черговості. При виборі показників для проведення соціально-економічного аналізу використано звіти щодо подолання наслідків стихії, яка відбулась в червні 2020 року. Для визначення рівня важливості об’єктів та черговості виконання робіт на них, ми зробили відповідний аналіз. Оцінку проводили відповідно до їх впливу на 3 групи: життя, здоров’я та безпека населення; потенційні загрози економіці; запобігання руйнуванню інфраструктури, – йдеться в дописі.

Першочерговому виконанню підлягають об’єкти, які несуть загрозу життю людей і їх майну, наступні пріоритети – бізнес та інфраструктура.

Нещодавно про стратегію протиповеневих заходів спілкувався з Президентом України Володимиром Зеленським. Він підтримав ініціативу нашої команди та готовий сприяти її реалізації. Сподіваємось на підтримку від обласної та місцевих рад. Одна вкладена гривня в запобігання, зберігає сім гривень при подоланні наслідків негоди, – зауважив Андрій Бойчук.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм