Ідеальне ЗНО: прикарпатський випускник поділився власною системою підготовки до тестування

Дуже допоміг карантин - з'явилася можливість повністю присвятити себе підготовці до тестування.
Дуже допоміг карантин - з'явилася можливість повністю присвятити себе підготовці до тестування.

Школяр з села Перегінське Рожнятівського району Олександр Люклян став одним з кращих випускників України за результатами ЗНО.

Про те, як йому вдалося досягти таких хороших результатів хлопець розповів кореспондентам Факти, пише Ратуша.

Олександр зазначив, що багато вився і розраховував на хороший результат. Але новина про те, що він став одним з кращих випускників країни, стала для нього неочікуваною.

Найважчим предметом для мене була фізика і я здав її найгірше – 196 балів. А найлегшим – тест з математики. Я завжди добре знав її, тому мені навіть не довелося готуватися. Напевно, в першу чергу тому, що моя бабуся – вчитель з математики і цей предмет став моїм улюбленим, – зазначив випускник.

Тепер, додав хлопець, з’явився ще один улюблений предмет – українська література, як раніше зовсім не розумів. Але під час підготовки до тестування почав заново все читати і зацікавився.

ДО ТЕМИ: Юна франківчанка, яка набрала 200 балів на ЗНО, мріє навчатись у Львові

Репетитор був тільки з англійської мови і тільки в першому семестрі одинадцятого класу. З другого семестру почався карантин, тому займався вдома самостійно. Тоді розробив власну систему підготовки до зовнішнього тестування:

Вона не схожа на те, що пропонують більшість вчителів. У репетиторів, зазвичай, є свій план і навчання йде по їхньому графіку. А я діяв інакше. Почав з того, що пройшов тести, які були на ЗНО минулих років. І одразу відмічав питання, які були важкими для мене. Виходить, я сам визначив свої слабкі місця і працював над тим, що варто підтягнути.

До прикладу навів українську мову. Якщо важким був тест де мова про апострофи, зазначив хлопець, то вчив про них. Деякі речі приходилося заучувати. Чого не скажеш про англійську мову: з цього предмету нічого не зазубрював, а намагався максимально погрузитися в неї. Протягом декількох місяців кожного дня дивився фільми англійською мовою – і це дало хороший результат.

Зараз ми з друзями вирішили створити освітній проєкт, спрямований на підготовку до ЗНО без репетиторів. Можливо вдасться створити спеціальний додаток.

Займався кожного дня, без вихідних. Дуже допоміг карантин – з’явилася можливість повністю присвятити себе підготовці до тестування, не відволікаючись на інші шкільні предмети.

ДО ТЕМИ: Четверо франківців здали ЗНО з англійської мови на 200 балів

Складав план на кожен день, починав з 8 ранку, розписував все по годинах. Окремо виділяв час для відпочинку – це теж дуже важливо. Потрібно відновлювати сили.

Якби були репетитори, прийшлося б підлаштовуватися під їх графіки. А я робив все тоді, коли було зручно мені, а не комусь іншому.

За словами Олександра, основа його ціль була – скласти тести так, щоб вступити в хороший університет:

Я мріяв про Львівську політехніку. Хоча зараз роздумую про Київський політехнічний університет. Точно знаю те, що буду вступати на програмування. Коли готувався до ЗНО, насправді більше думав не про вуз, а про те, що повинен вступити на державне. Знав, що рідні покладають на мене надії і не хотів їх підвести.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм