Ігор Попадюк: Івано-Франківськ повинен розвиватись системно

Начальник управління інвестиційної політики Ігор Попадюк, який на місцевих виборах 2020 балотується до Івано-Франківської міської ради від партії «Батьківщина», розповів що планує зробити на благо міста і що вже вдалося реалізувати його команді.

Ігор Попадюк народився в місті Долина, згодом переїхав у Івано-Франківськ. Навчався в школі, гімназії, фізико-технічному ліцеї:

Я завжди багато навчався. Доля так вирішила, що під час навчання у фізико-технічному ліцеї був окремий набір в Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Декілька людей могли вступити до нього без конкурсу. Було три спеціальності: «Бухгалтерський облік», «Економіка» і «Менеджмент організацій». Мені не вистачило одного балу, щоб я вибрав спеціальність швидше, ніж інші, тому вступив на «Менеджмент організацій». Батьки були незадоволені та наполягли на тому, щоб я мав ще одну вищу освіту. Тому паралельно вступив на юридичний факультет у Прикарпатський національний університет.

У 2000 році Ігора Попадюка запросили створювати «Молодий Рух» в Івано-Франківську. А на третьому курсі він почав підприємницьку діяльність. Згодом перейшов у рекламний бізнес та був співзасновником однієї з найуспішніших рекламних компаній.

А в політику ви коли прийшли?

«У 2008 році пішов в обласну партію «Батьківщина» працювати в завідувачем організаційного відділу», – розповідає Ігор Ярославович.

Після цього Ігор Ярославович працював в Івано-Франківській обласній раді заступником начальника інформаційно-аналітичного відділу. А у 2015 році за власним бажанням перейшов у міську раду.

Не люблю сидячу роботу. Мені потрібно завжди бути в русі, спілкуватись з людьми, це набагато цікавіше. У міській раді навантаження у 10 разів більше, ніж в обласній.

Чому вирішили балотуватися на місцевих виборах-2020?

Це не перше моє кандидатство. Я був у «Батьківщині» в партійному списку під номером 69. На попередніх виборах балотувався і набрав 10% голосів. Це був другий по величині виборчий округ по Івано-Франківську: 5600 виборців, прийшло 2500 осіб. Я взяв понад 240 голосів. В місті важко взяти голоси, якщо ти йдеш вперше. Тепер йду вдруге йду від 5 округу, мене вже знають і готові за мене проголосувати. Та й сам округ став більшим – 36 тисяч виборців.

Розкажіть про свою програму. З чим йдете до виборця?

За 4 роки роботи Івано-Франківську область включили в чотири транскордонні та в Дунайську транснаціональну програму. Зокрема, на Вовчинецьких горах створюємо оглядовий майданчик.

Один з проєктів, які начальник управління інвестиційної політики виграв  разом із командою – «Зелена транспортна мережа».

Це встановлення електрозаправок. Одна заправка встановлена біля “Промприладу”, одна — біля «Люм’єру» і одну до 25 жовтня встановлять біля ДП «ВО Карпати».

Проєкт «Безпечне майбутнє» створили разом з містами-партнерами – Солотвино, Бая-Маре (Румунія) та Сігет (Румунія). На нього виділили 1,5 мільйона євро, зокрема, на Івано-Франківськ – 18 мільйонів.

«Першочергова назва цього проекту «Save Way», тобто «Безпечний шлях». Я запропонував зробити безпечний шлях від Франківська до нашого міста-партнера Бая-Мари, поставити відеокамери, дата-центри. Один з дата-центрів буде на стадіоні «Рух».

Які проблемні питання округу намагатиметесь вирішити?

П’ятий округ величезний – 36 тисяч населення. Проблеми різні. Але людей турбують дуже прості питання: дорога, каналізації, будівництво. Я проходив навчання в Швеції і бачив в одному з міст роботу департаменту житлово-комунального господарства. Шведи дуже люблять відкритість. Тому коли триває будівництво нового будинку, на карту наносять місце, де його будуватимуть і всі дозвільні погодження для будівництва. Йде процес комунікації міської ради з мешканцями прилеглих територій про те чи взагалі потрібно тут щось будувати і надавати дозвіл. Адже будь-яке будівництво впливає на мешканців навколо. Відкритість дуже важлива, коли люди беруть участь в управлінні містом своїм голосом.

Ігор Попадюк вважає, що найголовнішим у роботі – це мета.

Ми набрали нових молодих людей в команду, які знають свою ціль. Я знаю, що я можу на певний період часу залишити управління і воно працюватиме в такому ж режимі, як і працює. Люди знають, що вони роблять, вони завантажені та знають ціль. Дуже часто люди працюють просто, бо потрібно ходити на роботу. Навіщо? Яка мета? Який результат цієї роботи? Для цього і робиться стратегія.

На вашу думку, на цих виборах дієвіше агітувати в соцмережах, через ЗМІ чи ходити «від хати до хати»?

Колись я друкував багато агітації: і календарики, і листівки, вступав у війну по заклеюванню дощок біля під’їздів. Наразі прийняв для себе рішення, що повинна бути чистота агітаційної компанії. Зараз я не друкую календарики, листівки, не клею нікуди. Для мене існує тільки один спосіб – агітувати за свою кандидатуру безпосередньо спілкуючись з виборцями. І лише в тому випадку, якщо вони не відчиняють  двері, залишати агітаційний буклет, щоб вони розуміли те, що ти приходив до них особисто.

Ви, як начальник управління інвестиційної політики, чим можете похвалитись?

Ми залучили 64 мільйони гривень у Івано-Франківськ. Звісно, це неповна сума, а тільки основні проект.

У 2016 році, як тільки Ігор Попадюк зайняв посаду начальника Управління інвестиційної політики, разом з ІТ-компаніями комп’ютеризував всі педіатричні відділення без залучення бюджетних коштів.

Ще у 2015 році в педіатричних відділеннях Івано-Франківська не було інтернету. Педіатри працювали вручну. ІТ-компанії надали нам комп’ютери, net-group проводили інтернет, Urban Space виділив 40 тисяч на комп’ютеризацію», – розповідає кандидат у депутати.

Що потрібно, щоб в Івано-Франківськ великі інвестиції зайшли серйозно і надовго?

Найбільшим інвестором в місті є мешканці Івано-Франківська. Ми повинні підтримувати людей, які розвивають у нас бізнес і є внутрішніми інвесторами. Це сильні, наполегливі люди, які працюють день і ніч, вони є найстійкішими інвестори в Івано-Франківську. І вони працюватимуть досить довго. Треба розуміти, що глобальний зовнішній інвестор приходить за ресурсами. І його основна задача – відпрацювати ці ресурси і заробити максимум прибутку. Він не ділиться технологіями, які в нього є. Він тільки використовує нашу працю.

Розширення Івано-Франківська до ОТГ – позитивні чи негативні зміни?

З точки зору адміністративно-територіальної реформи, це позитивна зміна. Включення всіх приміських сіл, які вже не будуть окремими населеними пунктами і збільшення територій – теж позитивна зміна.

За словами Ігоря Попадюка, обсяг робіт по інфраструктурі, транспорту, соціальному та медичному забезпеченні тепер збільшиться.

Треба буде перебудувати структуру міської ради, бо навантаження зросте. Нам треба буде думати про всіх цих людей і всю цю територію.

Як добудувати новий міст на Пасічну?

«Знайти гроші і добудувати».

За словами Ігора Попадюка, ця проблема існує від 2001 року.

«Вже тоді там накопичувались машини. Інтенсивна забудова і розширення ОТГ сприяє тому, що накопичення автомобілів збільшуватиметься. Думаю, в майбутньому через Бистрицю потрібно буде два, а то й більше мостів».

«Хочу сказати, щоб франківці добре думали за кого голосують. Тому що в кандидати в депутати йдуть люди, які навіть не уявляють, що таке робота депутата і як працює міська рада».

Розмовляла Юлія Стасюк

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм